کد خبر:93698
پ
دستگاه قضا
رئیس قوه قضائیه تأکید کرد

اعتماد مردم، سرمایه ارزشمند برای دستگاه قضا

رئیس قوه قضائیه با اشاره به لزوم توجه دست‌اندرکاران دستگاه قضا به نتایج کار خود و کسب رضایت آحاد جامعه، بر اعتماد مردم به عنوان سرمایه ارزشمند دستگاه قضایی تأکید کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به لزوم توجه دست‌اندرکاران دستگاه قضا به نتایج کار خود و کسب رضایت آحاد جامعه، بر اعتماد مردم به عنوان سرمایه ارزشمند دستگاه قضایی تأکید کرد.

 

*** اهمیت جلب اعتماد مردم در دستگاه قضا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در جریان سفر به استان مرکزی، با اشاره به لزوم توجه دست‌اندرکاران دستگاه قضا به خروجی عملکرد خود، اظهار داشت:

دادگستری و سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه علاوه بر انجام وظایف باید به خروجی کار نیز نگاه داشته باشند چرا که نگاه مردم به عملکردها است.

رئیس قوه قضائیه، افزود: اعتماد مردم، سرمایه‌ی بسیار ارزشمندی برای قوه قضائیه است و باید توجه شود آنچه که انجام شده، به ارتقای اعتماد و جایگاه قوه قضائیه از سوی مردم ختم شده است یا خیر و اگر آسیبی وارد شده است باید به سرعت آسیب‌زدایی شود.

وی با بیان این که در دیدار مجموعه دستگاه قضائی کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی، محوری‌ترین نکات مطرح شده از سوی ایشان برخورد با فساد درون قوه قضائیه بود، اضافه کرد:

تقویت تعاونی‌های مسکن و مصرف باید با ۲ شرط رعایت شئون دادگستری و سازمان‌های تابعه و عدالت در توزیع انجام گیرد و هر کدام از این دو شرط نباشد، قطعاً سازمان آسیب می‌بیند.

 

*** مردم باید از اقدامات قوه قضائیه احساس امنیت و کارآمدی کنند

 

رئیس دستگاه قضا ، تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه قوه قضائیه بر رفع مشکلات است اما شرایط از نظر بودجه‌ای و مالی خاص است. ان شاءالله از این شرایط عبور کنیم و بنا داریم کمترین فشار مالی به همکاران وارد شود.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، بیان داشت:

با همه کاستی‌ها، وظیفه ما به عنوان دستگاه قضا اجرای حق و عدالت و افزایش اعتماد مردم به عملکرد و کارآمدی دستگاه قضائی و به تبع آن نظام است.

وی با اشاره به این که هیچ گونه ناامنی را نباید قبول کنیم و مردم باید در سایه اقدامات قوه قضائیه احساس امنیت واقعی داشته باشند، خاطرنشان کرد:

تحول در برنامه‌های دستگاه قضا باید به شکلی باشد که مردم این روند تغییر را احساس کنند و این تغییر به معنای آن است که نواقص چیست، چگونه رفع شود و باید رفع شود که این امر تغییر و تحول را رقم می‌زند.

 

*** واگذاری به بخش خصوصی درست انجام شود

 

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی با تأکید بر لزوم درست انجام شدن واگذاری‌ها به بخش خصوصی، ابراز داشت:

خصوصی‌سازی در شش برنامه توسعه‌ای کشور مورد توجه قرار گرفته است چرا که دولت باید از تصدی‌گری خارج شود.

وی تصریح کرد: خصوصی‌سازی امری مسلم است اما باید درست انجام شود به فرد مناسب داده شود که دارای آورده باشد و از طرفی باید بخش خصوصی را توانمند کرد و اگر تسهیلاتی لازم است به این بخش داده شود و اگر در این راستا کوچک‌ترین خللی در استان و یا استان‌های دیگر وارد می‌شود، باید همه بخش‌ها همکاری داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس قوه قضائیه در پایان، اظهار داشت:

شرکت‌های فعال با کار و تولید خود می‌توانند وابستگی کشور را کاهش دهند و با این نقش نباید اجازه اخلال در کار آنها داده شود و آنچه در حیطه کاری دستگاه قضا باشد حتماً پیگیری می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید