کد خبر:93592
پ
اقتصاد دیجیتال
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

مأموریت دولت به وزارت ارتباطات جهت تدوین سند تحول اقتصاد دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از مأموریت دولت به وزارت ارتباطات جهت تدوین سند تحول اقتصاد دیجیتال در کشور خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از مأموریت دولت به وزارت ارتباطات جهت تدوین سند تحول اقتصاد دیجیتال در کشور خبر داد.

 

*** توجه ویژه به ظرفیت اقتصاد دیجیتال از برنامه‌های دولت بود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد آذری جهرمی در خصوص دستور اخیر دولت به وزارت ارتباطات، اظهار داشت:

دولت به وزارت ارتباطات مأموریت داد برنامه توسعه اقتصاد دیجیتال را استخراج کند و وزارتخانه نیز در این زمینه با دانشگاه تهران وارد گفتگو شد چون تهیه و تدوین این سند فقط به بحث فنی نیاز ندارد و مباحثی چون اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید بررسی و همه این موارد یکجا دیده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: دانشگاه تهران مأموریت پیدا کرد که به کمک وزارت ارتباطات بیاید تا بتوان سند تحول اقتصاد دیجیتال ایران را تهیه کرد.

وی تصریح کرد: واقع امر این که از همان ابتدا که دولت دوازدهم تشکیل شد، دولت برنامه‌های خود را در خصوص وزارتخانه های مختلف به مجلس ارائه کرد که یکی از همین برنامه‌ها، توجه ویژه به ظرفیت اقتصاد دیجیتال و بالا‌ بردن ظرفیت اقتصادی فناوری اطلاعات در کشور بود.

 

*** سرمایه‌گذاری دولت برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی

 

محمد جواد آذری جهرمی در ادامه، گفت: دولت تاکنون سرمایه‌گذاری بسیار زیادی برای توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی در کشور انجام داده است.

وی بیان داشت: به طور کلی از ۳۰۰ هزار مشترک پهن باند موبایل در سال ۱۳۹۲ کشور، امروز به بیش از ۷۰ میلیون مشترک پهن باند موبایل و همینطور از ۲۴۰ نرم‌افزار تلفن همراه ایرانی در سال ۱۳۹۲ به بیش از ۲۵۰ هزار اپلیکشن ایرانی رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: جدا از این، گروه‌های استارت آپی بسیار زیادی در سراسر کشور تشکیل شده به نحوی که امروز اثرات تغییر و تحول اقتصاد دیجیتال و فناوری اطلاعات بر زندگی مردم به وضوح قابل مشاهده است.

 

*** ارزش قابل توجه شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه فناوری اطلاعات

 

محمد جواد آذری جهرمی، تصریح کرد: فناوری اطلاعات، در حال شکوفا کردن یک ظرفیت بسیار بزرگ در سطح دنیاست و کشورهای مختلف برای این اقتصاد، سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده‌اند.

وی با اشاره به این که نمونه‌ها و اثرات ملموس فناوری اطلاعات، امروز در ایران نیز به خوبی مشهود است، ابراز داشت:

امروز شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه فناوری اطلاعات، در حال تبدیل‌شدن به شرکت‌های با ارزش در کشور هستند و این نشانه‌های تحول در اقتصاد دیجیتال است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان، با اشاره به این که تحول دیجیتال در همه حوزه‌ها می‌تواند اثر داشته باشد، اظهار داشت:

 ایران هوشمند یک اقتصاد دارد و  کسی که بصورت ویژه این اقتصاد را می‌سازد، استارت آپ‌ها هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید