کد خبر:93781
پ
مجلس خبرگان رهبری

برگزاری جلسه مشترک هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری

مجلس خبرگان رهبری در جلسه مشترک هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های خود از دولت خواست تا با تبعیت از الگوی مقاومت در مقابل آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها، در برابر توقیف نفتکش حامل نفت ایران برخورد مناسب را انجام دهد.

مجلس خبرگان رهبری در جلسه مشترک هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های خود از دولت خواست تا با تبعیت از الگوی مقاومت در مقابل آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها، در برابر توقیف نفتکش حامل نفت ایران برخورد مناسب را انجام دهد.

 

*** برگزاری جلسه هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جلسه مشترک هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم، صبح روز پنجشنبه ۲۰ تیرماه در تهران برگزار شد.

در این جلسه که براساس تبصره ۲ ماده ۱۵ آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری و در فاصله بین اجلاسیه‌های رسمی این مجلس تشکیل می‌شود، اعضا درباره مسائل مهم خبرگان و اهم مسائل جاری داخلی و بین‌المللی اظهارنظر کردند.

 

*** متن بیانیه اعضای مجلس خبرگان و کمیسیون‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اعضای هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در پایان جلسه خود بیانیه‌ای صادر کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی

 

مجلس خبرگان رهبری در پایان ششمین جلسه مشترک هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های این مجلس با تبریک دهه کرامت به ویژه میلاد مسعود حضرت امام رضا (ع) و حمایت از مقاومت ارزشمند مردم منطقه به ویژه فلسطین و یمن، بر موارد زیر تأکید می‌نماید.

۱- مجلس خبرگان رهبری، ضمن قدردانی از مواضع شجاعانه و مبتنی بر حکمت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف انقلاب به ویژه در دیدار نخست وزیر ژاپن با ایشان، مقاومت پایدار و بازدارندگی فعال را تنها راه مقابله با دشمن زیاده‌خواه و بی‌منطق می‌داند و بر آن تأکید می‌کند.

۲- اهانت ترامپ به ساحت مرجعیت و اقدام سخیف وی در تحریم رهبر معظم انقلاب اسلامی، ارزش پاسخ دادن ندارد.

حقد و کینه نظام سلطه که جهانی آکنده از بی‌عدالتی اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و فناوری را به همراه داشته است نسبت به شخصیتی که هم در سیره شخصی و هم در عرصه جهانی، پرچم‌دار عدالت و مبارزه با سلطه‌گران بین‌المللی است، امری طبیعی بوده که پاسخ آن را قرآن کریم داده است که قل موتوا بغیظکم.

۳- مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی بر اساس استفاده از حق مندرج در متن برجام و حفظ منافع ملی تأکید نموده و بر استمرار این حرکت که قطعا نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت، تاکید دارد و از دولت محترم می‌خواهد با طرف‌های اروپایی عضو برجام مبتنی بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاملا هوشمندانه و با لحاظ عزت ملی تعامل نماید و از الگوی مقاومت که اخیرا در ساقط‌کردن پهپاد آمریکایی متجاوز به دست پاسداران غیور انقلاب اسلامی تبلور یافت، تبعیت نموده و در مقابل آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در توقیف نفتکش حامل نفت جمهوری اسلامی، برخورد مناسب را انجام دهند.

۴- مجلس خبرگان با تاکید بر تقویت گفتمان مطالبه‌گری از مسئولان، ضمن تشکر از برخی اقدامات انجام شده، بر اهتمام هر چه بیشتر مسئولان نظام جهت رفع مشکلات کشور به ویژه مشکلات معیشتی، از دولتمردان و مسئولان محترم می‌خواهد بیش از پیش در دسترس مردم بوده و پاسخگوی دغدغه آنان باشند.

۵- اقدامات اخیر قوه قضائیه در راستای تحول در این دستگاه و رفع مشکلات قضایی مردم به ویژه مبارزه با مفسدان اقتصادی قابل تقدیر است. مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی از رئیس محترم قوه قضائیه، بر استمرار این اقدامات در راستای اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکم انتصاب ایشان تأکید می‌نماید.

۶- در سال رونق تولید، بر تقویت و حمایت از تولیدکنندگان که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده اصرار نموده و از سران محترم قوا می‌خواهیم با هماهنگی کامل در راستای تسهیل امر تولید، تمام توان خود را به کار گیرند و از ابزارهای لازم برای ترویج فرهنگ استفاده از کالای داخلی استفاده نمایند.

مجلس خبرگان رهبری

۹۸/۴/۲۰

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید