کد خبر:93895
پ
رئیس‌جمهور
وزیر کشور خبر داد

سفر رئیس‌جمهور و هیأت دولت در دور دوم سفرها به شهرستان‌ها

‌وزیر کشور از آغاز سفر رئیس‌جمهور و هیأت دولت در دور دوم سفرها به شهرستان‌های استان‌ها خبر داد.

‌وزیر کشور از آغاز سفر رئیس‌جمهور و هیأت دولت در دور دوم سفرها به شهرستان‌های استان‌ها خبر داد.

 

***  سفر رئیس‌جمهور به مانور قدرت مردم تبدیل شده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ‌وزیر کشور با تاکید بر اینکه حمایت مردم در هر عرصه‌ای می‌تواند توطئه دشمنان را خنثی کند، اظهار کرد:

سفر رئیس‌جمهور به استان‌ها به مانور قدرت مردم تبدیل شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست صمیمی با عشایر منطقه گلیل از توابع شهرستان شیروان، بیان کرد:

به لطف خداوند بعد از چهل سال مقابله، مقاومت و استقامت که در برابر استکبار داشتیم امروز قدرتمندتر، قوی‌تر، مؤثرتر و موفق‌تر از قبل هستیم.

رحمانی فضلی یادآوری کرد: سال ۹۷ بولتن اعلام کرد نظام جمهوری اسلامی سقوط می‌کند و مردم ایران نمی‌توانند چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

وی ادامه داد: اتفاقاتی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در کشور رخ داد که در همه کشورها شاهد اینگونه اتفاقات هستیم، اما دشمنان تحلیل غلطی داشتند که فکر می‌کردند نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد توجه مردم ایران نیست و قطعاً سقوط خواهد کرد.

 

*** امروز با تمام قدرت در منطقه مورد توجه هستیم

 

رحمانی فضلی افزود: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی فشارهای اقتصادی، تحریم‌ها و تهدیدهای نظامی و اقدامات سیاسی خود را انجام دادند تا مردم ایران سال ۹۸ در زیر سایه ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی نباشند، اما امروز با تمام قدرت هستیم و نه تنها در ایران بلکه در منطقه مورد توجه هستیم.

وی مطرح کرد: در همه نابسامانی‌ها و ناامنی‌هایی که دشمنان چه در قالب گروه‌های منحرف و تروریسی مانند داعش و القاعده و چه جریاناتی مثل صهیونیست و چه حامیانی مانند عربستان و کشورهای مرتجع منطقه که کمک می‌کنند و در رأس آنان آمریکا ایجاد کردند ولی در چند روز اخیر دیدید امارات در کنار عربستان مجبور به خروج نیروهای خود از یمن شد و همچنین در داخل عراق و سوریه داعش و جریان تروریستی شکست خورده است.

 

*** ایران در منطقه تنها نیست

 

وزیر کشور افزود: دلیل شکست دشمنان به لطف خداوند، مقاومت و استقامت مردم این مناطق و توجه دنیای اسلام به این جریانات بود و ما نیز به عنوان بخشی از دنیای اسلام به عنوان مستشاری و کمک‌های انسان دوستانه هر وقت نیاز بود حضور داشتیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه امروز ایران در منطقه تنها نیست، تصریح کرد: امروز حتی ایران سال‌های اول انقلاب نیستیم هر چند در همان زمان نیز دشمنان با تحلیل اشتباه خود جنگ تحمیلی ۸ ساله را راه انداختند که بتوانند به وسیله کودتاها، محدودیت‌ها و تحریم‌ها ملت ایران و انقلاب اسلامی را شکست دهند؛ آن زمان نتواستند و امروز هم نمی‌توانند.

رحمانی فضلی گفت: امروز هم پیغام‌های مختلفی می‌فرستند که ایران در شرایط کنونی اقداماتی انجام دهد که به زعم خودشان آبرویشان در دنیا حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما تنها راه را در مقاومت و استقامت می‌دانیم و دشمنان در داخل خود آنقدر مشکلات دارند که نمی‌توانند دوباره انرژی خود را برای مقابله با ایران بگذارند.

 

*** چهار بار ارسال پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل

 

رحمانی فضلی ادامه داد: آمریکا با همه تبلیغات خود به دنبال این بود نشان دهد ایران بر خلاف تعهدات خود در برجام عمل کرده است، در حالی که رئیس‌جمهور آمریکا در همان ابتدا اعلام کرد برجام را قبول ندارد.

وی ادامه داد: جلسه تشکیل شد و همه اعلام کردند ایران خلافی نداشته و متخلف واقعی آمریکاست که از برجام خارج شده است.

وزیر کشور گفت: آمریکا در سال ۹۷ چهار بار پرونده ایران را به دلایل مختلف به شورای امنیت سازمان ملل برد اما در تمام موارد به رغم حضور ترامپ در یکی از جلسات برای رأی گرفتن علیه ایران اما موفق نشد و این نشانه بر حق بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه جهانی و منطقه‌ای به دلیل حرکت در مسیر حق است.

 

*** حمایت مردم می‌تواند توطئه دشمنان را خنثی کند

 

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه رئیس‌جمهور عنایت ویژه‌ای به خراسان شمالی دارد، تاکید کرد:

رئیس جمهور و هیأت دولت در دور دوم سفرها به شهرستان‌هایی به جز مرکز استان می‌روند.

رحمانی فضلی ابراز امیداوری کرد: با حضور پرشور مردم استقبال خوبی از رئیس‌جمهور داشته باشیم؛ چرا که امروز حمایت مردم در هر عرصه‌ای می‌تواند توطئه دشمنان را خنثی کنند.

وزیر کشور در بخش دیگر از سخنان خود تاکید کرد: امسال انتخابات مجلس را در راستای مقاومت و استقامت مورد نظر مقام معظم رهبری برگزار خواهیم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیرکشور در پایان، اظهار کرد: اکنون که در بهترین شرایط امنیتی و انسجام داخلی قرار داریم، انتخابات را به عنوان محور قوی وحدت، انسجام، مشارکت و نشاط سیاسی قرار خواهیم داد تا دشمنان بدانند مردم پای انقلاب و ولایت‌شان ایستاده اند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه