اخبار برگزیده

کد خبر:94230
پ
منابع نفتی
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد

تلاش برای به صفر رساندن اتکا به منابع نفتی / لزوم ایجاد تناسب در منابع و مصارف کشور

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به تلاش این سازمان برای به صفر رساندن اتکا به منابع نفتی بر لزوم ایجاد تناسب در منابع و مصارف کشور تاکید کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به تلاش این سازمان برای به صفر رساندن اتکا به منابع نفتی بر لزوم ایجاد تناسب در منابع و مصارف کشور تاکید کرد.

 

*** لزوم ایجاد تناسب در منابع و مصارف کشور 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدباقر نوبخت در جمع معاونان، مدیران و کارکنان این سازمان و سازمان‌های تابعه و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها که از طریق ویدئوکنفرانس، شنونده این جلسه بودند، اظهار داشت:

سازمان برنامه و بودجه کشور در میان سازمان‌ها و نهادهای مختلف، با توجه به شرایط حساسی که بر کشور حاکم است، مسوولیت ممتاز و شاخصی دارد و ما باید بتوانیم در این مقطع تاریخی، نقش و مأموریت‌مان را ایفا کنیم.

نوبخت با بیان این مطلب افزود: با توجه به محدودیت منابع امسال باید بتوانیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تدبیر کنیم که منابع و مصارف کشور با هم تناسب داشته باشند.

 

*** تلاش برای به صفر رساندن اتکا به منابع نفتی

 

معاون رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت:

من از مجموعه همکارانم در این سازمان و سازمان‌های تابعه و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان ها قدردانی می‌کنم که با تلاش و اهتمام دلسوزانه‌ای که انجام دادند، خود را در برابر تمام مسائل و مشکلات کشور مسئول می‌دانند و به شایستگی، مأموریت‌های محول را ایفا می‌کنند که باعث مباهات است.

 نوبخت در ادامه اظهارات خود با اشاره به تحریم‌های شدیدی که از سوی دشمنان ملت ایران وضع شده، گفت:

بی‌تردید و به یاری خداوند متعال و با اتحادی که بین مردم و مسئولان هست، این روند گذار را با موفقیت طی خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه اظهارات خود با اشاره به ضرورت انجام اصلاحات ساختاری بودجهاظهار داشت:

دغدغه ما این است که چگونه برنامه‌ریزی کنیم که میزان اتکا به منابع نفتی به صفر برسد و این امر امکان‌پذیر نخواهد بود مگر آن که سند مالی قوی و همه‌جانبه‌ای تنظیم کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ادامه این مراسم که با هدف تشریح راهبردهای سازمان برنامه و بودجه کشور در سال ۱۳۹۸ برگزار شده بود، معاونان و نمایندگان معاونت‌های این سازمان، گزارشی کوتاه از برنامه‌های در دست انجام خود برای سال جاری ارائه کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

کلید مقابل را فعال کنید