کد خبر:94425
پ
نمایشگاه ساخت داخل
خبرگزاذی صنایع گزارش داد

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نهضتی بزرگ است که با تحریم‌های آمریکا شروع شد/ با این اقدام تهدید را به فرصت خودکفایی تبدیل کردیم/ بر برگزاری و ادامه این نمایشگاه‌ها تاکید و از آن حمایت می‌کنیم

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور با اعلام حمایت مجموعه دولت از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، آن را نهضتی بزرگ دانست که با تحریم‌های آمریکا شروع شده و در واقع تهدید را به فرصت خودکفایی تبدیل کرده است.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور با اعلام حمایت مجموعه دولت از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، آن را نهضتی بزرگ دانست که با تحریم‌های آمریکا شروع شده و در واقع تهدید را به فرصت خودکفایی تبدیل کرده است.

 

*** حضور رئیس دفتر رئیس ‌جمهور در نمایشگاه ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمود واعظی درحاشیه بازدید از پاویون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع پیرامون ارزیابی خود از نخستین دوره این نمایشگاه، اظهار داشت:

رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر تکیه به متخصصان و توان داخلی تاکید داشتند و نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید دقیقا متناسب با فرمایشات و تاکیدات ایشان، طراحی و راه‌اندازی شده است.

 

نمایشگاه ساخت داخل

 

*** تبدیل تهدید به فرصت با نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل

 

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور در ادامه تصریح کرد:

این نمایشگاه اقدام و نهضتی بسیار بزرگ است که با تحریم‌های آمریکا شروع شده است و ما با این اقدام درواقع تهدید را به فرصت خودکفایی تبدیل کردیم و حالا باید در این مسیر با سرعت هرچه بیشتر تا آنجایی که می‌توانیم قطعات وارداتی را تولید و تولیدکنندگان خود را خودکفا کنیم.

 

*** حمایت دولت از تولیدکنندگان قطعات وارداتی

 

محمود واعظی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری صنایع مبنی بر میزان حمایت دولت از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و تولیدکنندگانی که توان تولید قطعات وارداتی را دارند، پاسخ داد:

دولت تدبیر و امید بر ادامه برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست تأکید و آن را در دستور کار خود دارد و از آن حمایت می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد:

مجموعه دولت آمادگی دارد با کسانی که بتوانند نیاز‌های داخلی کشور را، در حوزه‌های مواد اولیه، قطعات، ماشین‌آلات و سایر مواردی که از خارج وارد می‌شوند، قرارداد ببندد و از آنها حمایت می‌کند.

 

نمایشگاه ساخت داخل

 

*** نزدیکی هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه

 

واعظی در ادامه اضافه کرد:

در این نمایشگاه‌ها، میان وزارت صنعت، کارخانجات بزرگ و کوچک، تولیدکنندگان، دانشگاهیان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارتباط بهتری برقرار می‌شود و ضمن نزدیکی هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه، می‌تواند نتایج بسیار خوبی در خصوص تامین نیازهای کشور توسط متخصصان و جوانان با استعداد ایرانی داشته باشد.

 

*** تبادل نظر رئیس دفتر رئیس‌ جمهور با تولیدکنندگان داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در ادامه بازدید خود از نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید از نزدیک با تولیدکنندگان داخلی در حوزه‌های مختلف گفتگو کرد و ضمن اطلاع از توانمندی‌های آن‌ها، از نزدیک در جریان نظرات و مشکلات آنان قرار گرفت.

تولیدکنندگان ایرانی نیز در مقابل ضمن بیان نظرات خود، توانمندی و ظرفیت‌های خود برای کمک به نهضتداخلی‌سازی را تشریح کردند.

لازم به ذکر است رئیس دفتر رئیس جمهور قبل از حضور در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از نمایشگاه الکامپ ۲۵ نیز بازدید کرد.

نمایشگاه ساخت داخل

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید