اخبار برگزیده

کد خبر:95199
پ
کاظم طالقانی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

شروع لیگ برتر با وجود مشکلات سازمان لیگ، امکان‌پذیر نیست

بنابر گفته عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شروع لیگ برتر با وجود مشکلات سازمان لیگ، امکان‌پذیر نیست.

بنابر گفته عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شروع لیگ برتر با وجود مشکلات سازمان لیگ، امکان‌پذیر نیست.

 

*** شروع لیگ برتر با وجود مشکلات سازمان لیگ، امکان‌پذیر نیست

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کاظم طالقانی در خصوص مشکلات ورزشگاه‌های استان خوزستان برای مسابقات لیگ نوزدهم، گفت:

کلیات ورزشگاه‌ها مشکلی ندارند، اما مواردی را که سازمان لیگ اعلام کرده هنوز آماده نشده است، تا آنجا که من می‌دانم گیت‌های بلیت‌فروشی مسابقات لیگ برتر آماده نیست و صندلی‌ها هم شماره ندارد، ولی فکر می‌کنم دوربین‌های مداربسته نصب شده است.  

وی، افزود: ورزشگاه فولاد،‌ صنعت نفت آبادان و ورزشگاه مسجد سلیمان باید در لیگ نوزدهم از رقبا میزبانی کنند، اما ورزشگاه نفت مسجد سلیمان آماده نیست و اگر آماده نباشد، این تیم باید در ورزشگاه غدیر اهواز بازی کند، تازه ورزشگاه غدیر اهواز هم آماده نیست و احساس می‌کنم این ورزشگاه نیاز به رسیدگی دارد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص واکنش هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به این اتفاقات، بیان کرد:

تا زمانی که موارد سازمان لیگ حل نشود، برگزاری لیگ نوزدهم امکان‌پذیر نیست، ما می‌خواهیم فوتبال برای تماشاگران باعث ایجاد نشاط شود و از سوی دیگر نمی‌خواهیم همه را متهم کنیم که تماشاگرنما هستند، اما باید اقداماتی که فدراسیون و سازمان لیگ خواسته‌اند صورت بگیرد.

طالقانی در خصوص زمان شروع لیگ، گفت:

هنوز چیزی مشخص نیست، ولی اگر نیمی از ورزشگاه‌های کشور آمادگی میزبانی مسابقات را داشته باشند، احتمال برگزاری بازی‌ها هم وجود دارد. 

 

*** ویلموتس، اصول را از برخی‌ها بهتر می‌داند

 

وی با بیان این که برخی از مربیان لیگ برتر به مشخص نبودن زمان شروع بازی‌ها انتقاد می‌کنند، اظهار کرد:

وقتی ما می‌خواهیم کاری اصولی انجام بدهیم نباید این همه انتقاد بشنویم. ما انتظار داریم افراد به فکر خودشان نباشند، چون همین مربیان همیشه می‌گفتند چرا بلیت‌فروشی الکترونیکی نمی‌شود و چرا استادیوم‌ها به دوربین مجهز نیست. تمام این مشکلات در این سالها وجود داشته و حالا انتظار داریم رسانه‌ها، باشگاه‌ها و مربیان از این تصمیم حمایت کنند. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی، گفت:

تا الان که چیزی حل نشده و پولی به ما نداده است، ما حتی پول خودمان را هم نمی‌توانیم بگیریم و حالا انتظار داریم از همان‌هایی که به ما قول می‌دادند یک مربی خوب بیاوریم، دستمان را بگیرند، این انتظار زیادی نیست. آقایان می‌خواستند ما یک مربی چهاردُنگ بیاوریم که آوردیم، ولی همان‌ها روی قول‌شان بایستند و به وعده‌هایی که دادند عمل کنند، اگر آنها کمک نکنند ما ضربه نمی‌خوریم بلکه فوتبال ملی این مملکت ضربه می‌خورد. این را هم بگویم که اگر پول فیفا به دست ما برسد، خیلی از مشکلات‌مان حل خواهد شد. 

طالقانی ادامه داد: ویلموتس با ما همکاری کرده و او اصول را از برخی‌ها بهتر می‌داند. 

 

*** معرفی سیزده نفر برای شرکت در انتخابات

 

وی در خصوص انتخاب و تأیید افراد نامزد شده در انتخابات، بیان کرد:

سیزده نفر را برای شرکت در انتخابات معرفی کرده‌ایم که منتظر پاسخ حراست برای تأیید صلاحیت آنها هستیم. هر وقت آنها تأیید شوند، انتخابات برگزار خواهد شد. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد شائبه‌های انتخاب و مدارک مدیریتی آقایان نکیسا و کیومرثی، گفت:

در مورد آقای کیومرثی باید یکبار دیگر مدارک را ببینم،‌ ولی باید اشاره کنم که فرق تهران با کل کشور در این است که برخی از ورزشکارانش باید بیشتر دیده شوند، مثلا نیما نکیسا دروازه‌بان تیم ملی در جام جهانی بوده و ما باید یک پوئن به وی می‌دادیم، اما مدارکی که نکیسا در مورد حضورش به عنوان مسئول فوتبال دانشگاه ارائه شده مورد قبول قرار نگرفت، اما چون او بازیکن تیم ملی در جام جهانی بوده، ما او را به عنوان یکی از کاندیداها پذیرفتیم. 

 

*** حضور نکیسا در جام جهانی، ملاک اصلی برای انتخاب

 

طالقانی در خصوص انتخاب نکیسا، بیان کرد:

البته نکیسا مدارک دیگری هم آورده، ولی همانطور که گفتم، ما حضور وی در جام جهانی را ملاک اصلی قرار دادیم. به هر حال کسانی که در فوتبال خاک خورده‌اند و به نوعی افتخارآفرینی کرده‌اند، باید ثمره خاک‌خوردنشان در فوتبال را ببینند، این افراد آن زمانی که می‌توانستند مثلا تحصیل کنند یا کارهای دیگری انجام بدهند، در فوتبال زحمت کشیدند، از سوی دیگر ما باید جوانگرایی داشته باشیم و مدیران جوان به فوتبال کشور معرفی کنیم. من فکر نمی‌کنم در این زمینه اشتباه کرده باشیم، به کسی که برای فوتبال ملی کشور زحمت کشیده ارزش گذاشتیم. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در پایان در خصوص سوابق مدیریتی آقای کیومرثی، گفت:

مطمئنا ریاست کمیته انضباطی سابقه مدیریتی محسوب نمی‌شود و باید بررسی کنم و ببینم این شخص بر چه اساس تأیید شده، مطمئن باشید اگر در مورد تأیید او اشتباه کرده باشم،‌ این مورد را به رئیس فدراسیون گزارش خواهم کرد و به آقای تاج می‌گویم که اشتباه کردم

به گزارش خبرگزاری سروش، وی در پایان گفت: امیدوارم لیگ برتر با بهترین شرایط ممکن برگزار و شور و نشاط بر جامعه حکم‌فرما شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید