کد خبر:95406
پ
دامی برای گوشی‌های اندرویدی
مرکز مدیریت راهبردی افتا اعلام کرد

گوشی‌های اندرویدی گرفتار دامی جدید

آسیب‌پذیری بحرانی جدیدی در نسخه‌های ۷ تا ۹ سیستم‌عامل اندروید به مهاجمان اجازه پخش یک فایل رسانه‌ای، از راه دور، کد مخرب دلخواه خود را می‌ذهذ.

آسیب‌پذیری بحرانی جدیدی در نسخه‌های ۷ تا ۹ سیستم‌عامل اندروید به مهاجمان اجازه می‌دهد با پخش یک فایل رسانه‌ای، از راه دور، کد مخرب دلخواه خود را اجرا کنند.

 

*** دامی جدید برای دارندگان گوشی‌های اندرویدی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک مهاجم می‌تواند با ایجاد یک فایل ویدئویی خاص و وادار کردن کاربر به پخش آن در برنامه‌ی پیش‌فرض پخش ویدئو در سیستم‌عامل اندروید، کد مخربی را برای هر نوع کار هکری و جاسوسی اجرا کند. 
این آسیب‌پذیری در سیستم‌عامل‌های Nougat، Oreo و Pie وجود دارد که بسیاری از گوشی‌های اندرویدی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد.
گوگل این آسیب‌پذیری را در به روز رسانی‌های امنیتی اندروید در ماه جولای ۲۰۱۹ رفع کرده است، اما میلیون‌ها دستگاه در انتظار انتشار این وصله توسط شرکت‌های تولیدکننده آن‌ها هستند. 
به گزارش خبرگزاری سروش، کارشناسان معاونت بررسی مرکز افتا توصیه می‌کنند تا کاربران برای جلوگیری از سوء استفاده مهاجمان از این آسیب‌پذیری، آخرین وصله‌های امنیتی را اعمال و از دانلود و اجرای فایل ویدئویی از منابع نامعتبر، خودداری کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید