کد خبر:95195
پ
اصلاح طرح تسهیل

اصلاح طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور را اصلاح کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور را اصلاح کردند.

 

*** اصلاح طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ۸ مرداد ۹۸ طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور را جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

بر این اساس بند یک ماده واحده این طرح به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ملاک محاسبه بدهی متقاضی مشمول این قانون، قرارداد اولیه است، در صورتی که  قرارداد اولیه یک یا چند نوبت برخلاف مقررات اعلامی بانک مرکزی از طرقی مانند انعقاد توافق‌نامه، قرارداد جدید و یا اعطای تسهیلات جایگزین امهال شده باشد، آخرین قرارداد و یا توافقنامه قبل از تاریخ ۱۳۹۳.۱.۱،  قرارداد ملاک محاسبه تلقی و محاسبه مانده بدهی مشتری بر اساس آن انجام می شود.

 

*** احکام و قوانین مربوط به اصلاح طرح تسویه بدهی بدهکاران

 

قراردادهایی که به صورت قانونی و به استناد احکام قوانین بودجه سال‌های ۱۳۹۰، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ و ماده ۲۳ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور مصوب ۱۳۹۴.۲.۱ با شرایط مندرج در احکام مذکور و بدون لحاظ جریمه‌ها منعقد شده است، از شمول حکم این قانون مستثنی می‌باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین بر اساس بند ۸ ماده واحده طرح مذکور اجرای نشدن این قانون توسط بانک‌ها و موسسات غیربانکی، استنکاف از قانون تلقی شده و با متخلفین مطابق ماده ۴۴ قانون پولی و بانکی کشور مصوب ۱۳۵۱.۴.۱۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی برخورد خواهد شد که وکلای ملت جهت تأمین نظر شورای نگهبان این بند را حذف کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید