کد خبر:95625
پ
برجام
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور

تغییر لحن آمریکا میوه توافق بین‌المللی برجام است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تغییر لحن آمریکا را میوه توافق بین‌المللی برجام  دانست.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تغییر لحن آمریکا را میوه توافق بین‌المللی برجام  دانست.

 

*** از ارزش حقوقی و بین‌المللی برجام، هنوز کاسته نشده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسینعلی امیری صبح ۱۲ مرداد ۹۸ در شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت:

استان خراسان جنوبی شتاب بهتری در توسعه خواهد داشت و تاکنون نیز اقدامات خوبی در استان شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه گفت:

امروز در شرایط خاصی قرار داریم و برجام یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بوده و این‌که آمریکا یک‌طرفه از برجام، خارج شده از ارزش حقوقی و بین‌المللی برجام کاسته نشده و هنوز این آثار حقوقی، سیاسی و بین‌المللی را دارد.

 

*** تغییر لحن آمریکا میوه برجام است

 

وی افزود: آمریکایی‌ها در برجام نقص عهد کردند و خودشان را در دنیا بی‌اعتماد نشان دادند و شرایط امروز با سال‌های ۹۱ و ۹۲ متفاوت است و دشمنان کشور ایران را ماجراجو و دنبال جنگ می‌دانستند و به‌جز دو کشور حامیان زیادی نداشتیم اما امروز این‌گونه نیست و آمریکا بدنام، بدعهد و غیرقابل اعتماد است.

امیری تصریح کرد: اگر لحن آمریکایی‌ها تغییر کرده نیز حاصل همین برجام است و اگر توازن قدرت ما تغییر یافته نیز میوه برجام بوده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد:‌

نادیده گرفتن برجام جفا در حق تیم مذاکره‌کننده و رئیس‌جمهور است و اگر با اقتدار در دنیا حضور داریم و جامعه جهانی همراه ایران اسلامی و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی است به‌دلیل آثار سیاسی و حقوقی برجام است.

 

*** هدف آمریکا از نشانه گرفتن اقتصاد کشور 

 

وی خاطرنشان کرد: برجام همچنان کارکرد خود را دارد و از عزت و اقتدار خوبی نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و جبهه مقاومت در منطقه تشکیل شده و این مقاومت به‌لطف الهی جواب داده است.

امیری اظهار کرد: مسیر طی‌شده مسیری درست است و دشمنان می‌خواستند با نشانه گرفتن اقتصاد کشور و ایجاد تنگناها در حوزه اقتصادی و نارضایتی بین مردم کشور را به هم بریزند اما خواب آنها تعبیر نشده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه “علی‌رغم تمام مشکلات شاهد پروژه‌های بزرگ و مهم در کشور هستیم”، در پایان اظهار داشت:

شرایط اقتصادی تا پایان سال ۹۸ روز به روز بهبود می‌یابد و در استان خراسان جنوبی فرصت‌های خوبی است و می‌تواند در رونق استان و کشور نقش مهم و اساسی داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول