اخبار برگزیده

کد خبر:95597
پ
عباس عرب‌مازار
رئیس‌جمهور در حکمی منصوب کرد

عباس عرب‌مازار عضو جدید شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴

رئیس‌جمهور در حکمی «عباس عرب مازار» را به عنوان عضو صاحب‌نظر اقتصادی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی منصوب کرد.

رئیس‌جمهور در حکمی عباس عرب‌مازار را به عنوان عضو صاحب‌نظر اقتصادی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی منصوب کرد.

 

*** عباس عرب‌مازار عضو جدید شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در حکمی عباس عرب‌مازار را به عنوان عضو صاحب‌نظر اقتصادی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی منصوب کرد.

عباس عرب مازار دارای درجه دکتری اقتصاد از دانشگاه ایالتی میشیگان امریکا است، وی علاوه‏ بر سمت‏‌های مدیریتی در دانشگاه، پست معاونت اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی را نیز در سابقه کاری خود دارند از وی کتب و مقالات متعددی در حوزه‌های مختلف اقتصاد، بانکداری اسلامی و اعتبارات خرد در مجلات علمی به چاپ رسیده است.

اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اصلی است که بر اساس آن نظام  اقتصادی ایران به ۳ بخش تعاونی، دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود.

 

*** متن حکم رئیس‌جمهور

 

متن حکم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر عباس عرب‌مازار

در اجرای بند ۱۷ ماده ۴۱ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های کلی اصل چهل و چهار قانون اساسی مصوب ۱۳۸۶.۱۱.۸ مجلس شورای اسلامی، نظر به سوابق و تجارب ارزنده جناب عالی و با توجه به پیشنهاد وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به موجب این حکم به عنوان «عضو صاحب‌نظر اقتصادی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی» منصوب می‌شوید.

توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی          

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید