کد خبر:95916
پ
سازمان تعزیرات
سخنگوی سازمان تعزیزات حکومتی خبر داد

افزایش اختیارات سازمان تعزیرات/تجدید نظر در مورد میزان جرایم و مجازت‌‌ها

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از تجدید نظر در مورد میزان جرایم و مجازت‌‌ها و  ارائه طرحی جهت افزایش اختیارات این سازمان خبر داد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از تجدید نظر در مورد میزان جرایم و مجازت‌‌ها و  ارائه طرحی جهت افزایش اختیارات این سازمان خبر داد.

 

*** نشست خبری سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یاسر رایگانی در حاشیه نشست خبری سازمان تعزیرات حکومتی و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری سروش مبنی بر اینکه کارشناسان معتقدند سازمان تعزیرات، باید بگونه‌ای وارد عمل شود که از جرم و تخلف پیشگیری کند حال سازمان تعزیرات، چه رویکردی در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد:

نه تنها کارشناسان بلکه ما نیز در سازمان تعزیرات، معتقدیم که در بخش زیادی از تخلفات صنفی، مجازت‌ها و میزان جرایمی که صادر می‌کنیم بازدارنده نیست.

 

سازمان تعزیرات

 

*** بیشترین میزان تخلف در سال ۹۸ 

 

وی به بیشترین میزان تخلف در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت:

در حوزه کالا و خدمات پرونده تحویل ندادن برنج با عنوان تخلف در اجرا نشدن تعهدات تولیدکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمان دولتی به ارزش ۵۷۸ میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

سخنگوی سازمان تعزیرات به تخلفات در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: پرونده یک شرکت مادر تخصصی به دلیل عرضه و فروش مواد خوردنی فاقد مجوز ورود یا پروانه ساخت از وزارت بهداشت با ارزش ۲۴ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال در حال رسیدگی است.

رایگانی افزود: در حوزه قاچاق کالا و ارز پرونده نگهداری ۱۹ دستگاه ماشین آلات عملیات خاکی به ارزش یک هزار میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

وی به پرونده های کاغذ اشاره کرد و گفت:

تعداد ۱۴۶ پرونده در حوزه کالا و خدمات و ۲۹ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز جمعا به ارزش ۲۲۶ میلیارد ریال با موضوع کاغذ وارد سازمان شده که تعداد ۱۲۵ پرونده در حوزه کالا و خدمات و ۲۵ پرونده در حوزه قاچاق مختومه شده است.

 

*** تجدید نظر در مورد میزان جرایم و مجازت‌‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش سخنگوی سازمان تعزیزات حکومتی در پایان، اظهار کرد:

در راستای تجدید نظر در مورد میزان جرایم و مجازت‌‌ها طرح‌هایی زیادی به مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام داده‌ایم همچنین این طرح را در جلسه سران سه قوه مطرح کرده‌ایم و امیدواریم که با افزایش اختیارات سازمان تعزیرات، در بحث تخلفات صنفی بتوانیم این نقیصه را برطرف کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید