عکاس :
پ

اولین نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی (گزارش تصویری)

 در اولین نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد.

*** اولین نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش خبرگزاری سروش، مصطفی سالاری در اولین نشست خبری خود ضمن تبیین اولویت‌ها و سیاست‌های کاری‌اش به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

وی ضمن اشاره به بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی، اظهار داشت:

میزان را باید قطعی کنیم، دو روز قبل با معاون شهردار جلسه‌ای داشتیم تا همزمان کارهایی انجام شود و توافق اولیه‌ای داشته‌ایم. نحوه وصول بدهی‌ها طوری است که خللی به خدمت‌رسانی شهرداری به مردم وارد نکنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، درباره سیاست شفافیت در سازمان تأمین اجتماعی، عنوان کرد:

اسامی هیأت مدیره منتشر و کارهایی در این زمینه شروع شده است، فرایندها را می‌خواهیم شفاف کنیم و نه صرفا نتیجه را. این امر کمک می‌کند تا روشن‌تر حرکت کنیم و به مسیر ادامه دهیم.

سالاری درباره هزینه کرد ۹ بیست و هفتم حق درمان گفت:

اتفاقا بیش از ۹ بیست و هفتم در درمان هزینه می‌کنیم و در برخی موارد به ۱۱ تا ۱۲ درصد می‌رسد.

 وی همچنین اعلام کرد که کمتر از دو ماه دیگر امکانی فراهم می‌شود که هر فردی به شعب مراجعه کند می‌تواند مجموعه سوابق خود را از همان شعبه دریافت کند.

 

*** بدهی تأمین اجتماعی به مراکز درمانی

مدیرعامل تأمین اجتماعی در ادامه درباره بدهی تأمین اجتماعی به مراکز درمانی گفت:

حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان معوقه به بخش درمان اعم از بخش دولتی، خصوصی و… داریم که جلساتی با بخش‌های مربوطه چون وزارت بهداشت و بخش خصوصی برگزار کردیم که آخرین جلسه ۵ روز قبل بود.

سالاری ادامه داد: راهکارهایی چون پرداخت معوقات در برابر وصول بدهی‌مان از سایر بخش‌ها مطرح است، البته قرار شد که متعهد شویم از این به بعد ۶۰ تا ۷۰ درصد تعهدات به موقع پرداخت شود و مابقی را با سازوکار دیگر انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: درباره خدمات غیرحضوری هم صبح جلسه داشتیم و هر خدمتی را که اطمینان یابیم بدون قطعی و کندی سیستم قابل انجام است آن را معرفی خواهیم کرد و اولویت جدی ماست.

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل تأمین اجتماعی در پایان اظهار داشت:

اما در استمرار خدمات دغدغه و مشکل که نگرانی اساسی ایجاد کند، نداریم و تقریبا ۹۲۰۰ تا ۹۵۰۰ میلیارد ماهانه هزینه داریم که ۶۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به مستمری‌هاست و اکنون به جامعه هدف اعلام می‌کنم دغدغه‌ای برای پرداخت به موقع حقوق مستمری بگیران وجود ندارد و منابع ما برای این بخش کفایت می‌کند.

در ادامه می توانید گزارش تصویری اولین نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را ملاحضه فرمایید:

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید