کد خبر:96102
پ
قطار تهران – آنکارا

راه‌اندازی قطار تهران – آنکارا با حضور مدیرعامل راه‌آهن ایران

با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت‌های حمل و نقل ریلی کشور قطار تهران – آنکارا راه‌اندازی شد.

با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت‌های حمل و نقل ریلی کشور قطار تهران – آنکارا راه‌اندازی شد.

 

*** راه‌اندازی قطار تهران – آنکارا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این قطار مسافربری ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه ۱۶ مرداد ایستگاه راه‌آهن تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.

طبق برنامه‌ریزی مقرر شده است این قطار مسافری چهارشنبه هر هفته از ایستگاه راه‌آهن تهران عازم آنکارا شود و قیمت بلیت آن ۷۶۹ هزار و ۲۵۰ تومان تعیین شده است.

قطار مسافری تهران-آنکارا ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه چهارشنبه هر هفته پس از ترک ایستگاه راه‌آهن تهران عازم تبریز می‌شود و پس از گذر از ایستگاه راه‌آهن تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران – ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه وان متوقف و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه‌ای عازم آنکارا می‌شوند.

 

*** خرید بلیت‌ قطار 

 

زمان سیر این قطار مسافری در مسیر تهران-آنکارا، حدود ۶۰ ساعت است و طبق هماهنگی‌های انجام شده میان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با مسئولان شرکت راه‌آهن ترکیه، شرکت حمل ونقل ریلی رجا با واگن‌های چهارتخته مسافران را از تهران به اسکله دریاچه وان منتقل می‌کند و پس از آن قطارهای ترکیه مسافران را از آن‌سوی دریاچه وان به آنکارا، انتقال می‌دهند.

مسافران این قطار حدفاصل اسکله دریاچه وان تا اسکله تاتوان را با کشتی سفر می‌کنند.

متقاضیان برای تهیه بلیت قطار تهران-آنکارا، می‌توانند از طریق دفاتر مجاز فروش و یا به صورت اینترنتی نسبت به خرید بلیت‌های مورد نیاز خود اقدام کنند.

طبق برنامه قطار مسافری تهران-آنکارا، چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه از تهران عازم آنکارا، می‌شود و صبح روز شنبه ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی، وارد ایستگاه راه‌آهن آنکارا، می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مسیر قطارهای مسافری در مسیر تهران-آنکارا، و تهران-وان، متعاقب دیدار مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با علی احسان اویگون، همتای ترک خود در تهران عملی شد و برای نخستین بار قطار تهران – وان سوم تیرماه سال جاری تهران را به مقصد وان ترک کرد و امشب قطار تهران-آنکارا، سیر خود را در این مسیر آغاز کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید