کد خبر:96250
پ
دانشگاه و جامعه
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

جهت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه دیوارهای دانشگاه‌ها را حذف کنیم

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه بر حذف دیوارهای دانشگاه‌ها تأکید کرد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه بر حذف دیوارهای دانشگاه‌ها تأکید کرد.

 

*** دانشگاه‌ها باید ارتباط بیشتری با جامعه شهری داشته باشند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، منصور غلامی در نشست مسئولان شهرهای یادگیرنده یونسکو، اظهار داشت:

دانشگاه‌ها باید ارتباط بیشتری با جامعه شهری داشته باشند و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا مسئولان شهری معضلات شهری را با کمک و همکاری دانشگاه‌ها حل‌وفصل کنند.

به گزارش روز ۱۹ مرداد ۹۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بیان کرد:

با توجه به جایگاه ویژه شهرداری‌ها در شهرهای جهان، شهرهای بیشتری در کشور باید در ردیف شهرهای یادگیرنده یونسکو  قرار گیرند تا شهروندان و گردشگران بتوانند از آموزش‌های لازم در خصوص مسائل شهری بهره برده و با تاریخ و فرهنگ کشورمان بیشتر آشنا شوند.

وی با بیان این که بیشتر مسئولیت امور شهرها بر عهده شهرداری‌ها است و در انجام این امر، شوراهای شهری هم همکاری می‌کنند، افزود:

در فرهنگ اسلامی ما به امر آموزش سفارش زیادی شده و خوشحالیم امروز آموزه‌های اسلامی و دینی در پیام سازمان‌های جهانی ازجمله یونسکو نیز دیده می‌شود.

 

*** جهت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه دیوارهای دانشگاه‌ها را حذف کنیم

 

غلامی با بیان این که شهرهای یادگیرنده یونسکو می‌توانند با توجه به اهداف یادگیری، برنامه‌های مختلفی را در شهرهای خودشان به اجرا درآورند، گفت:

آموزش شهروندی و زندگی اجتماعی امر مهمی است و در این زمینه همکاری با دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی حتی آموزش‌وپرورش می‌تواند در بهبود این نوع آموزش مؤثر باشد.

وی با تأکید بر استفاده از فضاهای فرهنگی و تاریخی دانشگاه‌ها توسط مسئولان شهری و شهرداری‌ها به‌خصوص مسئولان شهرهای یادگیرنده یونسکو اظهار داشت:

استفاده از فضاهای دانشگاه‌ها به شکلی که در راستای خدمات شهری قرار گیرند بسیار مطلوب خواهد بود و ما در نظر داریم جهت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه دیوارهای دانشگاه‌ها را حذف کنیم تا همگان با بخش‌های مختلف دانشگاه‌ها آشنا شوند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر علوم همچنین بر استفاده از عناصر شهری ازجمله بیلبورد، تندیس، سردیس، ماکت و استفاده از فضای پیاده‌روها و کوچه‌ها در جهت آموزش شهروندان تأکید و اظهار داشت:

مسئله‌ای که در شهرها کمتر به چشم می‌خورد، ایجاد مسیر روشندلان است تا این قشر از جامعه به‌راحتی در سطح پیاده‌روهای شهر تردد کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید