کد خبر:96216
پ
آزمون سراسری

آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۸ از فردا

با قرارگیری کارنامه اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش، مهلت انتخاب رشته نیز از یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸ آغاز می‌شود.

با قرارگیری کارنامه اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش، مهلت انتخاب رشته نیز از یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸ آغاز می‌شود.

 

*** آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۸ از فردا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کارنامه اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و مهلت انتخاب رشته نیز از فردا یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸ آغاز می‌شود.

داوطلبان باید برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پیش از تکمیل فرم انتخاب رشته، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) را مطالعه کنند.

داوطلبان باید ۱۵۰ کدرشته انتخابی را در فرم انتخاب رشته درج کنند.

داوطلبان از یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸ تا پنج شنبه ۲۴ مردادماه ۹۸ مهلت دارند تا برای انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ اواخر شهریورماه ۹۸ منتشر می‌شود.

 

*** ۲۰ تا ۲۴ مرداد زمان انتخاب رشته 

 

 همچنین نتایج اولیه کنکور سال ۹۸ از ۱۵ مرداد در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است.

تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ نفر در این دوره از کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده اند و فرآیند انتخاب رشته از ۲۰ مرداد ماه ۹۸ آغاز می‌شود. 

داوطلبان مجاز کنکور ۹۸ تا ۲۴ مرداد ماه فرصت دارند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته و پیوست‌های آن تا ۱۵۰ کدرشته را انتخاب کنند.

کنکور سراسری سال ۹۸ در ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ با حضور یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب برگزار شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه با حضور بیش از یک میلیون داوطلب برگزار شد و پس از انتشار کارنامه در ۱۵ مردادماه بیش از ۸۳۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید