اخبار برگزیده

کد خبر:96320
پ
مصوبه عفاف
 معاون اول قوه قضاییه خبر داد

عمل نکردن برخی از دستگاه‌ها به تمام وظیفه خود در خصوص اجرای مصوبه عفاف

 معاون اول قوه قضاییه از عمل نکردن برخی از دستگاه‌ها به تمام وظیفه خود در خصوص اجرای مصوبه عفاف خبر داد.

 معاون اول قوه قضاییه از عمل نکردن برخی از دستگاه‌ها به تمام وظیفه خود در خصوص اجرای مصوبه عفاف خبر داد.

 

*** لزوم ورود دستگاه‌های مخاطب مصوبه عفاف و حجاب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محسنی اژه‌ای ، در جمع خبرنگاران در جواب به این پرسش که دستگاه‌های مختلفی در اجرای قانون عفاف و حجاب مسئولیت دارند، آیا قوه قضاییه به کم کاری برخی از دستگاه‌ها در اجرای این قانون ورود پیدا می‌کند یا خیر؟ اظهار داشت:

یکی از ناهنجاری‌های موجود در جامعه بی حجابی و معضلات ناشی از آن است و دشمن از آن سوء استفاده می‌کند، لذا به تمام مردم توصیه می‌کنیم که خودشان مسائل را رعایت کنند و آلت دست دشمن قرار نگیرند.

 معاون اول قوه قضاییه افزود:

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به منزله قانون است و دستگاه‌هایی که مخاطب این قانون هستند و وظایفی برای آن‌ها تعیین شده است، ملزم به اجرای آن هستند، لذا سازمان بازرسی کل کشور مسئولیت بررسی عملکرد تمام دستگاه‌های مخاطب مصوبه عفاف و حجاب را برعهده دارد و اگر کوتاهی رخ داده باشد، باید به موضوع ورود کند.

 

*** عمل نکردن برخی از دستگاه‌ها به تمام وظیفه خود در خصوص اجرای مصوبه

 

وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه هم در اجرای مصوبه عفاف و حجاب مسئولیت دارد، بیان کرد:

امیدواریم تمام دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند و بازرسی کل کشور هم بر اجرای این مصوبه نظارت کند و اگر دستگاهی کوتاهی کرده باشد، در ابتدا تذکر دهد و در مراحل بعدی متخلفان را به قوه قضاییه معرفی کند.

 محسنی اژه‌ای افزود: ممکن است برخی از دستگاه‌ها به تمام وظایف خود در زمینه اجرای مصوبه عفاف و حجاب عمل نکرده باشند که این کوتاهی ممکن است در امر پیشگیری، تبلیغ و یا برخورد باشد.

 معاون اول قوه قضاییه ادامه داد:

وزارت کشور، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، قوه قضاییه، سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما همگی وظایفی دارند که ممکن است هر کدام به وظایف خود به طور کامل عمل نکرده باشند که اگر به وظایفشان عمل می‌کردند، شاید امروز مشکلات موجود با وجود نداشت و یا کمتر بود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود ختم رسیدگی به پرونده عراقچی اعلام شده است و سالار آقاخان یکی از متهمان پرونده به ترکیه فرار کرده است؟، اظهار داشت:

پاسخ به سوالات مرتبط با پرونده‌ها با سخنگوی قوه قضاییه است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید