کد خبر:96347
پ
رئیس‌جمهور
رئيس جمهوري اسلامي ايران در تماس تلفنی امیر قطر:

تماس تلفنی رئیس‌جمهور با امیر قطر/ لزوم توسعه و تحکیم روابط تهران – دوحه

رئیس‌جمهور اسلامی ایران در تماس تلفنی با امیر قطر روابط تهران – دوحه را روابطی دوستانه دانست که باید بیش از پیش توسعه و تحکیم یابد.

رئیس‌جمهور اسلامی ایران در تماس تلفنی با امیر قطر روابط تهران – دوحه را روابطی دوستانه دانست که باید بیش از پیش توسعه و تحکیم یابد.

 

***تماس تلفنی رئیس‌جمهور با امیر قطر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در تماس تلفنی «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، با تبریک متقابل عید سعید قربان به دولت و ملت قطر و همه مسلمانان جهان، اظهارداشت:
ایران برای حفظ و تقویت امنیت منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان اهمیت زیادی قائل است و همه تلاش خود را در این راستا بکار گرفته و معتقد است که حفظ این امینت، توسعه و منافع مردم منطقه را تضمین می کند
رئیس‌جمهور هدف اقدامات برخی کشورهای فرامنطقه ای از جمله آمریکا در منطقه خلیج فارس را القای ناامنی در منطقه به جهانیان دانست و تاکید کرد که این اقدامات، مشکلات منطقه را پیچیده تر و خطرناک تر می‌کند.

 

*** تاکید بر ثبات و امنیت در خلیج فارس

 

روحانی با تاکید بر اینکه ثبات و امنیت خلیج فارس با همکاری و همراهی کشورهای ساحلی و در قالب ترتیبات امنیتی مشترک قابل تحقق است، اظهارداشت:
تجربه تاریخی این واقعیت را به همگان نشان داده که مداخله خارجی‌ها، تنها موجب افزایش تنش و پیچیده تر کردن شرایط منطقه شده است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند به تداوم رایزنی‌ها با کشورهای دوست برای تقویت صلح و ثبات و توسعه منطقه است، گفت:
تهران معتقد است که کاهش تنش‌ها در منطقه به نفع همه است و امیدواریم آمریکایی‌ها دریابند مسیری که انتخاب کرده اند نادرست است، این مسیر برنده‌ای نخواهد داشت و باید رفتار خود را اصلاح کنند.

 

*** استقبال قطر از گسترش روابط با  ایران

 

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی نیز در این تماس تلفنی با تبریک عید سعید قربان به رئیس‌جمهور دولت و ملت ایران، تاکید کرد که قطر از گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها استقبال می‌کند.
امیر قطر کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس را به نفع منطقه و جهان دانست و با اشاره به نقش مهم ایران در منطقه گفت:
دوحه از هیچ تلاشی برای کاستن از این تنش‌ها دریغ نخواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، امیر قطر در پایان تاکید کرد:
امنیت منطقه باید توسط کشورهای ساحلی تأمین شود و مواضع قطر در این عرصه کاملا روشن است و ما خواهان همکاری با ایران در جهت تقویت روابط دوجانبه و امنیت منطقه هستیم

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید