کد خبر:96392
پ
عید قربان
امام جمعه موقت تهران در نماز عید قربان ۹۸

سپاه پاسداران با سرنگونی پهپاد آمریکا ابهت این کشور را فرو ریخت

امام جمعه موقت تهران در نماز عید قربان ۹۸ سرنگونی پهپاد آمریکا توسط سپاه پاسداران را موجب فرو ریختن ابهت این کشور قلمداد کرد.

امام جمعه موقت تهران در نماز عید قربان ۹۸ سرنگونی پهپاد آمریکا توسط سپاه پاسداران را موجب فرو ریختن ابهت این کشور قلمداد کرد.

 

*** خطبه‌های امام جمعه موقت تهران در نماز عید قربان 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز عید قربان که صبح ۲۱ مرداد ۹۸ در مصلی تهران برگزار شد، با اشاره به سیره حضرت ابراهیم(ع)، اظهار داشت:

قرآن می‌فرماید ابراهیم وقتی پیام الهی را دریافت کرد، در خصوص قوم لوط از خدا و ملائک درخواست می‌کند عذاب را نازل نکنید، انبیاء الهی دغدغه گناهکاران را دارند، ملت اسلام باید پای خود را جای پای حضرت ابراهیم (ع) بگذارند.

 امام جمعه موقت تهران افزود:

این مدرسه ابراهیم و پیامبر اعظم است، ببینید خداوند در قرآن چگونه از ابراهیم تجلیل می‌کند. مردم! مسلمانان! بدانید که ابراهیم حلیم بود، یعنی با گذشت بود. آیا ما در جامعه خود به این خصیصه آراسته هستیم و برای کسانی که در راه حق گام بر نمی‌دارند نگرانیم؟ دعا می‌کنیم؟ یا خدای نکرده از آنها فاصله می‌گیریم.

وی بیان کرد: حضرت ابراهیم نگران قوم لوط است، ما چقدر نگران یکدیگر هستیم؟ ابراهیم برای نجات قوم گناهکار لوط هم نگران بود، از خدا درخواست می‌کرد و دعا می‌کرد.

ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز عید قربان تصریح کرد:

اینکه حضرت نوح بعد از صدها سال قوم خود را نفرین می‌کند بر این اساس این بود که خداوند به او گفت از قوم تو حتی یک نفر هم به خدا ایمان نمی‌آورد، تازه بعد از این پیام بود که وقتی کاملا مایوس شد لب به نفرین گشود. تا مایوس نشده‌ایم باید دغدغه یکدیگر را داشته باشیم، باید به فکر یکدیگر باشیم.

 

*** سیره و رفتار آزادگان در دوران دفاع مقدس 

 

وی با بیان اینکه روز عید قربان روز تجدید بیعت با ابراهیم خلیل است، گفت:

برادران و خواهران عزیز! شما که اهل نماز جمعه و جماعت هستید و در صف اول قدم بر می‌دارید، باید بیش از دیگران دغدغه داشته باشید.

خطیب نماز جمعه تهران در خصوص سیره و رفتار آزادگان در دوران دفاع مقدس نیز بیان کرد:

در آستانه سالروز ورود آزادگان به میهن هستیم، یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌های سید آزادگان در دوران اسارت خطاب به نیروهای بسیجی، سپاهی، ارتشی و خیل عظیم آزادگان که با تمام وجود در این راه قدم برداشته بودند این بود که برادران نیز نباید حتی یک نفر از ما در این اسارت جا بماند. همه با هم باید استقامت کنیم، همه باهم باید ایستادگی کنیم، همه باهم باید برای ملت ایران، نیروهای مسلح، امام و رهبری پیام‌آور قدرت و عزت باشیم.

ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز عید قربان گفت:

این اندیشه است که آزادگان ما آن اقتدار را به نمایش گذاشتند، همه با عزت ایستادند و با قدرت از انقلاب دفاع کردند. مردم عزیز! آزادگان ما در طول سال‌های سیاه، پر رنج و پر شکنجه اسارت حتی یکبارنیز نشد که پیام بدهند که ما خسته شدیم، بلکه پیام آنها برای امام، مسئولین و رزمندگان در جبهه این بود که ما ایستاده‌ایم و این پیام بود که دفاع مقدس را به قله اقتدار تبدیل کرد.

 

*** ایستادگی در برابر نظام سلطه

 

وی ادامه داد: نکته دیگر از مدرسه درس حضرت ابراهیم مبارزه با شرک، کفر، استکبار و زیاده خواهی است. این آمریکا کیست که شما در برابر آن خضوع و تواضع می‌کنید. این قدرت‌های استکباری چه شأنی دارند که ملت‌ها را مقهور خود کرده اند.

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد:

اروپا و بریتانیا دیروز، از ملت ایران درس بیاموزید، از شخصیت و هویت خودتان در برابر آمریکا دفاع کنید. اروپای مقهور، اروپای تسلیم در برابر نظام سلطه و آمریکا. اما ملت ایران، ملت اسلام و جبهه مقاومت چه درس زیبایی از مدرسه حضرت ابراهیم آموخته است.

ابوترابی در خطبه‌های نماز عید قربان تصریح کرد:

ببینید امام بزرگوار چگونه به ما درس عزت آموخت، چگونه به ما ایستادگی در برابر نظام سلطه را آموخت، ای رهبر معظم ای خلف صالح امام، این مدرسه‌ای که شما برای ما گشوده‌ای، مدرسه عزت و اقتدار ابرهیمی است، تداوم راه حضرت ابراهیم (ع) است.

 

*** سپاه پاسداران ابهت آمریکا را فروریخت

 

وی با تأکید بر اینکه اقتدار ملت ایران در این هفته‌های اخیر توسط سپاه پاسداران به نمایش گذاشته شد، گفت:

سپاه پاسداران پهپاد آمریکا سرنگون نکرد بلکه شخصیت پوشالی آمریکا را مورد هدف قرار داد و ابهت آمریکا را فروریخت.

ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز عید قربان تصریح کرد:

رژیم صهیونیستی، آل سعود و رژیم آل خلیفه بر سر نیزه نشسته‌اند و قطعا محکوم به شکست و نابودی هستند.

وی افزود: این جان کلام رهبری که جان کلام قرآن است، اینکه ملت اسلام، ملت عزیز، مستقل، شجاع و مقتدر سوریه، عراق، حزب الله مقاوم لبنان و دلیرمردان یمن! شما در راه ابراهیم خلیل‌الرحمان گام بر می‌دارید، اتکای به خدای متعال و ایستادگی در برابر این بت‌ها و مجسمه‌های بی روح و بی‌جان.

خطیب نماز جمعه تهران گفت:

شما اقتدار ملت ایران در هفته‌های اخیر را مشاهده کردید که چگونه به نمایش گذاشته شد، سپاه پاسداران این سبزپوشان مقتدر، پهپاد رادار گریز آمریکا را مورد هدف قرار ندادند، بلکه شخصیت پوشالی آنها را هدف قرار دادند و ابهت آمریکا را فرو ریختند.

 

*** مقابله گسترده با منافع نامشروع و زیاده‌خواهی‌های آمریکا

 

ابوترابی فرد بیان کرد: این کشتی انگلیسی نبود، این بریتانیای کبیر بود که در برابر قدرت ملت بزرگ ایران احساس ضعف کرد، این راه ابراهیم و قدرت ابراهیمی است که دسیسه‌ها را به نردبانی برای قدرت و عزت ملت ایران تبدیل و آتش را گلستان می‌کند، این راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران است که چهار دهه است در دنیای اسلام نهادینه شده است.

وی ادامه داد: مقابله سازمان یافته و گسترده با منافع نامشروع و زیاده‌خواهی‌های آمریکا و نظام سلطه، ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی که نمایندگی نظام سلطه در منطقه جنوب غرب آسیا را برعهده دارد و دستش به خون جوانان، زنان، مردان و کودکان فلسطینی آلوده است. ایستادگی در برابر این جریان مفسد و فاسد الهام از مدرسه ابراهیمی است. خلق قدرت و استفاده بهینه از قدرت، برای ارتقای جایگاه امت اسلام، به استقبال خطر رفتن با آرمان های بلند و مبانی مستحکم مبتنی بر دانش، اینها راهبرد ایران است.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه ما در سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه قرار داریم، تصریح کرد:

آقای میشل عون رئیس‌جمهور لبنان در سالگرد جشن آزادی سرزمین های اشغالی لبنان اینگونه گفت:

«درود بر آنها که صبر و ایستادگی داشتند (در تجلیل از رزمندگان مقاومت) و خون هایشان خاکمان را آبیاری کرد.»

ابوترابی فرد در خطبه‌های نماز عید قربان افزود:

این رزمندگان شجاع، این سربازان پر توان انقلاب، شاگردان مدرسه حضرت ابراهیم خلیل‌الرحمان هستند که این راه را آغاز کردند و با قدرت هم تداوم می‌بخشند.

 

*** لزوم سازش دولتمردان پاکستان و هند

 

وی گفت: آنان که در مسجد الاقصی بر خواهران و برادران مظلوم فلسطینی ما یورش بردند، بدانند که بر سر نیزه می‌توان تکیه کرد، اما نمی‌توانند بر سر نیزه بنشینند، رژیم صهیونیستی، آل سعود و آل خلیفه بر سر نیزه نشسته‌اند و رژیم‌هایی که بر سر نیزه نشسته اند قطعا محکوم به نابودی و زوال هستند.

خطیب نماز جمعه تهران در خصوص مساله اخیر کشمیر گفت:

عقلانیت، مدیریت مبتنی بر اخلاق و علم وحدت کشور را خلق می کند، مبادا به سرنیزه روی بیاورید. ملت مسلمان کشمیر جزیی از امت اسلام است و هر حرکت غیرقابل دفاع و غیر اصولی با هر فردی از جامعه اسلامی، برخورد با امت اسلام است.

ابوترابی فرد در خطبه‌های نماز عید قربان بیان کرد:

مسلمانان و غیر مسلمانان صدها سال است که با هم در شبه قاره هند زندگی مسالمت آمیز دارند، حاکمان باید این نوع زندگی را استحکام ببخشند. منطقه ما ظرفیت تنش و نزاع را ندارد. ما دغدغه آرامش و امنیت در امت اسلام، صلح در شبه قاره هند و دغدغه همکاران، خواهران و برادارن خود در جهان اسلام را داریم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خطیب نماز جمعه تهران در پایان، اظهار داشت:

امیدواریم دولتمردان پاکستان و هند در شبه قاره هند، با عقلانیت و دانش، راه را برای حراست از حقوق انسان‌ها و مسلمانان به ویژه در کشمیر فراهم کنند و ما شاهد دوستی و مودت آنها باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید