کد خبر:96405
پ
اصلاح نظام مالی کشور
با تصویب هیأت وزیران

کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور تشکیل می‌شود

با تصویب هیأت وزیران کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور تشکیل می‌شود.

با تصویب هیأت وزیران کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور تشکیل می‌شود.

 

*** تشکیل  کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با تصویب هیأت وزیران به منظور ایجاد وحدت رویه و استانداردهای یکسان در سامانه‌­های بودجه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی، کمیته راهبری اصلاح نظام‌مالی ایران متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌گردد.

در حال حاضر نرم ­افزارها و ساختارها، گزارش‌­ها و نظام کدینگی فعلی معاونت خزانه ­داری پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی سند بودجه‌ای کشور در سازمان برنامه و بودجه کشور نیست و از این منظر کارایی و اثربخشی تخصیص منابع عمومی کشور را نیز متأثر می­‌سازد.

بر این اساس به منظور ایجاد وحدت رویه و استانداردهای یکسان در سامانه­ های بودجه ­ای سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی شکل­‌گیری کمیته راهبری اصلاح نظام‌مالی کشور متشکل از رؤسای دو دستگاه مذکور نیر در آیین­‌نامه پیش­ بینی شده است.

 

*** ارائه گزارش دستگاه‌های اجرایی از میزان کالا‌های ورودی در بنادر و انباشت آن در انبار‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گزارش دستگاه‌های اجرایی از میزان کالا‌های ورودی در بنادر و انباشت آن در انبار‌ها با توجه به اهمیت موجودی کالا‌های اساسی و راهبردی و اعلام حصول اطمینان دستگاه‌های مسئول از تأمین کالا‌های مورد نیاز در حد تعیین شده، در جلسه روز یکشنبه هیات وزیران ارائه شد.

در این جلسه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، بر لزوم تسریع در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی از بنادر تأکید شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید