کد خبر:96463
پ
نفتکش گریس ۱

تنها ۴۸ ساعت تا آزادی نفتکش گریس ۱

نفتکش گریس ۱ طی ۴۸ ساعت آینده آزاد خواهد شد.

نفتکش گریس ۱ طی ۴۸ ساعت آینده آزاد خواهد شد.

 

*** تنها ۴۸ ساعت تا آزادی نفتکش گریس ۱

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس گزارش منابع آگاه، در پی پیگیری‌های حقوقی و دیپلماتیک کشورمان، نفتکش گریس ۱ که حامل نفت ایران بود و به صورت غیرقانونی بوسیله نظامیان انگلیسی در تنگه جبل الطارق توقیف شده بود، تا ۴۸ ساعت آینده آزاد خواهد شد.

سیزدهم تیرماه ۹۸ نفتکش ۳۰۰ هزار تنی گریس۱ در حالی که از آب‌های بین‌المللی در تنگه جبل‌الطارق در حال عبور بود توسط تفنگداران نیروی دریایی انگلیس و نیروهای پلیس جبل‌الطارق توقیف شد. نیروی دریایی انگلیس در توجیه توقیف این نفتکش، بهانه را در مقصد احتمالی آن اعلام کرد که قرار بوده به پالایشگاهی در سوریه برود و چون دمشق تحت تحریم‌های اتحادیه اروپاست، این اقدام صورت گرفت.

 

*** اقدامات متقابل ایران

 

دوم مردادماه ۹۸، ۲۰ روز بعد از توقیف نفتکش حامل نفت ایران، یک نفتکش با پرچم بریتانیا به دلیل تخلف در هنگام عبور از تنگه هرمز با درخواست سازمان بنادر استان هرمزگان از قایق‌های گشتی سپاه پاسداران در خلیج فارس توقیف و به سواحل ایران هدایت شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با وجود اینکه سازمان بنادر استان هرمزگان دلیل این اقدام را تخطی از قوانین و مقررات دریایی اعلام کرد اما لندن آن را اقدامی غیرقانونی و تلافی‌جویانه خواند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید