کد خبر:97392
پ
رئیس‌جمهور فرانسه

پیشنهادهای رئیس‌جمهور فرانسه برای ایران

رئیس‌جمهور فرانسه ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدارهایی با مقامات ایرانی‌ خواهد داشت تا به آنها مواردی را پیشنهاد کند.

رئیس‌جمهور فرانسه ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدارهایی با مقامات ایرانی‌ خواهد داشت تا به آنها مواردی را پیشنهاد کند.

 

*** دیدار با ایرانی‌ها قبل از آغاز نشست گروه ۷

 

به گزارش خبرگزاری سروش، از پاریس، رئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف گفت:

ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدارهایی با ایرانی‌ها خواهم داشت تا به آنها چیزهایی پیشنهاد کنم.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد قبلاً به ایران درباره کاهش برخی تحریم‌ها یا اتخاذ یک سازوکار جبران خسارت پیشنهاد داده‌ام.

سفیر سابق فرانسه در آمریکا نیز با انتشار پیامی توئیتری گفت: امانوئل مکرون, رئیس جمهور فرانسه پیش از حضور در نشست گروه هفت میزبان یک نماینده ایرانی خواهد بود تا راه های حفظ برجام و ایجاد مسیری برای راه حل دیپلماتیک در بحران کنونی بررسی شود.
 
 
*** رئیس‌جمهور فرانسه خواهان پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای
 
به گزارش خبرگزاری سروش،رئیس‌جمهور فرانسه خواهان پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای و برگزاری مذاکرات گسترده تر درباره مسائل دیگر شد.
 
 
وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز جمعه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود به خبرنگاران ایرانی را نمی دهد! این در حالی است که در سفر لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به تهران وزارت امور خارجه به خبرنگاران خارجی از جمله فرانسوی اجازه پوشش خبری داده بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید