کد خبر:97955
پ
جام صلح و دوستی

ایران میزبان دومین دوره مسابقات دیپلماتیک جام صلح و دوستی

دومین دوره مسابقات دیپلماتیک جام صلح و دوستی در رشته‌های تنیس روی میز، شطرنج و فوتسال برگزار می‌شود.

دومین دوره مسابقات دیپلماتیک جام صلح و دوستی در رشته‌های تنیس روی میز، شطرنج و فوتسال برگزار می‌شود.

 

*** دومین دوره مسابقات دیپلماتیک جام صلح و دوستی

 

به گزارش خبرگزاری سروش،رضا عبدی، دبیر اجرایی این دوره از مسابقات با اعلام این خبر گفت:

این المپیاد از ۸ شهریور الی ۱۶ مهر ماه سال جاری با رقابت دیپلمات‌های ایرانی و خارجی مقیم تهران در سه رشته شطرنج، تنیس روی میز و فوتسال به میزبانی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.
وی افزود: تفاوت دومین دوره مسابقات با دور قبل افزوده شدن بخش مسابقات بانوان در دو رشته ورزشی است. با تدابیر لازم در این دوره بانوان دیپلمات ایرانی و خارجی مقیم تهران نیز می‌توانند در دو رشته تنیس روی میز و شطرنج با یکدیگر به رقابت بپردازند.

 

*** نخستین دوره همزمان با جشن های چهلمین سالگرد انقلاب

 

گفتنی است نخستین دوره این مسابقات بهمن ماه سال ۹۸ همزمان با جشن های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با شرکت ۳۰ سفارتخانه و سازمان‌های بین‌المللی مقیم تهران برگزار شد.این المپیاد از ۲۸ دی با حضور دیپلمات ‌های ایرانی و دیپلمات ‌های خارجی مقیم تهران در سه رشته شطرنج، تنیس روی میز و فوتسال به میزبانی فدراسیون‌ها مربوطه برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دوره گذشته این رقابت‌ها با حضور دیپلمات‌های ۴۰ سفارتخانه که در ایران حضور دارند برگزار شد که تیم ورزشی وزارت امور خارجه ایران نیز در سه رشته ورزشی حضور داشت. دیپلمات‌های آلمان، انگلیس، فرانسه، ژاپن، چین، کره و کلا کشورهای اروپایی و آسیایی در دوره قبلی این رقابت‌ها حضور داشتند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید