کد خبر:98375
پ
سه سامانه جدید هوشمند
با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک ایران

سه سامانه جدید هوشمند در گمرک رونمایی شد

طی مراسمی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک ایران از سه سامانه جدید هوشمند گمرک رونمایی شد.

طی مراسمی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک ایران از سه سامانه جدید هوشمند گمرک رونمایی شد.

 

*** سه سامانه جدید هوشمند در گمرک رونمایی شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سامانه گمرک موبایل این امکان را برای ذینفعان گمرک فراهم می‌کند که اطلاعات لازم را درباره مراحل مختلف تشریفات گمرکی کالا از طریق تلفن همراه کسب و امور مربوط به آن را بدون استفاده از رایانه و به کمک تلفن همراه و در هر مکانی که امکان وصل شدن به اینترنت هست انجام دهد.

پلمپ هوشمند سامانه‌ها است که اطلاعات اظهارنامه کالا به آن متصل شده و با توجه به کد QR نصب شده بر روی آن، احتمال تخلف و جعل به طور قابل ملاحظه‌های کاهش می‌یابد. این پلمپ‌ها از طریق سیستم RFID (ردیابی به شیوه امواج رادیویی) قابل ردیابی خواهد بود.

 

*** رفع مشکلات مربوط به نقل‌وانتقال کالا 

 

سامانه شبکه اجتماعی فعالان اقتصادی نیز سامانه‌های است که ذینفعان گمرک می‌توانند از امکانات آن شامل حامل‌های اظهارنامه، ریجستری موبایل، اعتبار تجاری و اظهارنامه گمرکی برای انجام امور گمرکی خود استفاده کنند.
با بهره‌برداری از این سامانه‌ها، انتظار میرود ضمن رفع مشکلات مربوط به نقل‌وانتقال کالا به ویژه در حوزه ترانزیت، دسترسی به اطلاعات و انجام تشریفات گمرکی در بستر وب سریع‌تر و آسان‌تر شود.
آقای فرهاد دژپسند، ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی سه سامانه جدید هوشمند و قدردانی از تلاش مدیران و کارشناسان گمرک، بر اهمیت به‌کارگیری رویه‌ها و ابزارهای هوشمند در سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد به ویژه گمرک تأکید کرد و اظهار داشت:

اقدامات انجام شده در راستای گمرک هوشمند بخشی از برنامه جامع وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تحقق اقتصاد هوشمند است که از طریق طرح‌های مختلف اجرایی شده و اثرات قابل توجهی در بهبود عملکرد کلی این وزارتخانه داشته است.

 

*** تصمیم جدی گمرک برای تحقق گمرک هوشمند

 

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران نیز در این مراسم با اشاره به تصمیم جدی گمرک برای تحقق گمرک هوشمند گفت:

سامانه‌های اخیر حاصل تلاش و همت کارشناسان گمرک و همکاری متخصصان داخلی است که با هدف فراهم آوردن شرایط سهل‌تر برای انجام تشریفات گمرکی ترخیص کالا به بهره‌برداری رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با قدردانی از حمایت و پشتیبانی وزیر امور اقتصادی از برنامه‌های توسعه‌های گمرک به ویژه تقویت و تکمیل سامانه‌های هوشمند در گمرک، بر تداوم تلاش‌ها برای ارائه تسهیلات و خدمات مطلوب‌تر به ذی‌نفعان گمرک تأکید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید