کد خبر:98138
پ
امام جمعه کازرون

قاتل امام جمعه کازرون به دار مجازات آویخته شد

حکم قصاص قاتل امام جمعه کازرون طبق رأی صادره در شعبه  اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح روز چهارشنبه در شهرستان کازرون و در ملاء عام اجرا شد

حکم قصاص قاتل امام جمعه کازرون طبق رأی صادره در شعبه  اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح روز چهارشنبه در شهرستان کازرون و در ملاء عام اجرا شد

 

*** قاتل امام جمعه کازرون به دار مجازات آویخته شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل دادگستری استان فارس با تأیید اجرای حکم قصاص عمال کشته شدن حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه فقید شهرستان کازرون  گفت:

حکم قصاص نفس حمیدرضا درخشنده که در شب بیست و سوم ماه رمضان اقدام به شهادت امام جمعه کازرون در حین بازگشت از مراسم احیاء شب قدر کرده بود پس از طی کلیه مراحل قانونی و تأیید در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور و استیذان ریاست  قوه‌قضائیه در محل وقوع جرم به اجرا درآمد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه قاتل پس از دستگیری در چندین مرحله و در حضور مقام قضایی به جرم ارتکابی با طراحی قبلی اعتراف کرده بود گفت:

تلاش گردید با توجه به حساسیت موضوع و جریحه دار شدن احساسات عمومی رسیدگی به این پرونده در سریع ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

 

*** عزم و اراده جدی در راستای اجرای عدالت و احکام

 

وی افزود: دستگاه قضایی استان با رسیدگی سریع به این پرونده  ثابت کرد عزم و اراده جدی در راستای اجرای عدالت و احکام اسلامی بر اساس قانون و رسیدگی به پرونده‌های مهم در اسرع وقت و اجرای دقیق قانون در  خصوص مرتکبان جرائم مهم در کوتاه‌ترین زمان دارد.

پرونده قتل حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه شهرستان کازرون، روز چهارشنبه ۱۲ تیر ماه ۹۸ در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس گشوده شد و حمیدرضا درخشنده قاتل این روحانی پای میز محاکمه نشست.

حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه فقید کازرون حوالی ساعت ۳:۳۰ بامداد چهارشنبه (هشتم خرداد ۹۸) در حالی که به اتفاق همسر خود از مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان (شب قدر) بازگشته بود، با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و چشم از جهان فروبست.

به گزارش خبرگزاری سروش، حجت الاسلام محمد خرسند که عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود از شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را برعهده داشت.

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه