کد خبر:98318
پ
حفاظت از محیط زیست
مدیرکل حفاظت از محیط زیست ایلام خبر داد :

کشف ۱۴ قبضه اسلحه از شکارچیان توسط نیروهای حفاظت از محیط زیست در ایلام

مدیرکل حفاظت از محیط زیست ایلام از کشف ۱۴ قبضه اسلحه از شکارچیان توسط محیط زیست ایلام در شش ماهه نخست ۹۸ خبر داد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست ایلام از کشف ۱۴ قبضه اسلحه از شکارچیان توسط محیط زیست ایلام در شش ماهه نخست ۹۸ خبر داد.

 

***  کشف ۱۴ قبضه سلاح غیرمجاز از ابتدای سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید اسدالله هاشمی با هدف افزایش سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های محیط زیستی با حضور در ستاد فرماندهی مرزبانی استان ایلام با سرهنگ کیاست سپهری فرمانده مرزبانی استان دیدار کرد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌ زیست ایلام در این دیدار با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۴ قبضه اسلحه توسط یگان حفاظت از محیط زیست، استان کشف شده است، به نقش محیط بانان منطقه حفاظت شده کولگ در همکاری با مرزبانان این منطقه اشاره کرد.

 

*** همکاری دستگاه قضایی ، نیروی انتظامی و مرزبانان ، عامل موفقیت در حفاظت از محیط زیست

 

وی افزود: نظر به اینکه مناطق حفاظت شده کولگ و شکار و تیراندازی ممنوع بینا، بیجار و چکر زیستگاه حیات وحش گونه‌های حائز اهمیتی همچون کل، بز، قوچ و میش در نوار مرزی استان و کشور عراق واقع شده، لذا برای بهبود وضعیت حفاظت از این مناطق و جلوگیری از تخلفات شکار و صید، نیازمند همکاری مشترک و برنامه‌ریزی منظم فی‌مابین یگان حفاظت محیط زیست، استان و نیروهای مرزبانی می باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست، ایلام ضمن تقدیر از همکاری همه جانبه نیروی انتظامی در راستای برخورد با تخلفات زیست محیطی و حفاظت از انفال الهی، بخش اعظمی از موفقیت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست، استان را مرهون همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و مرزبان استان دانست.

 

*** حفاظت از محیط زیست ، مهم ترین برنامه انسان امروزی

 

در ادامه این دیدار، فرمانده مرزبانی استان ایلام نیز اظهار داشت: گسترش همکاریها و افزایش تعاملات با اداره کل حفاظت از محیط زیست،استان، از اولویتهای مرزبانی است.

 سرهنگ کیاست سپهری، حفاظت از گونه های حیات وحش و جلوگیری از هرگونه دست اندازی به محیط‌زیست را مهم ارزیابی کرد و افزود: همواره در راستای حفاظت از محیط زیست، استان تلاش کرده و خواهیم کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش ، فرمانده مرزبانی استان ایلام همچنین تصریح کرد:

حفاظت از محیط زیست، مهم‌ترین برنامه‌ای است که انسان امروزی باید مد نظر داشته باشد تا بتواند امانتی را که در اختیارش گذاشته شده است سالم به آیندگان تحویل دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول