کد خبر:99144
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال ۹۸

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** بهبود شرایط تنظیم بازار خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا رحمانی در حاشیه نشست علنی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بازار، اظهار کرد:

اقدامات انجام گرفته و اخذ سیاست‌های مناسب منجر به آرامش بازار شده است و شرایط بهتر نیز می‌شود در واقع در حال حاضر شوک ناشی از تحریم تخلیه شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است؛ وضعیت بازار بهتر از شرایط کنونی می‌شود.

وزیر صنعت درباره برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار خودرو، افزود:

حفظ تولید موجود و افزایش میزان آن و در نتیجه عرضه بیشتر خودرو به بازار، شرایط را بهبود می‌بخشد، اقدامات انجام گرفته و اخذ سیاست‌های مناسب منجر به آرامش بازار شده است و شرایط بهتر نیز می‌شود در واقع در حال حاضر شوک ناشی از تحریم تخلیه شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است؛ وضعیت بازار بهتر از شرایط کنونی خواهد شد.

 

*** کاهش تعهدات خودروسازان

 

وی در ادامه، گفت: تعهدات خودروسازان روز به روز در حال کاهش است چرا که این شرکت‌ها مکلف بودند ۸۰ درصد تولیدات خود را در قالب عمل به تعهدات به مردم تحویل دهند.

رحمانی، اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، تعهدات خودروسازان روز به روز کاهش می‌یابد و این شرکت‌ها تا انتهای سال به تمام تعهدات خود عمل می‌کنند در نتیجه تعهدات خودروسازان صفر شده که این امر موجب کاهش قیمت چهارچرخ‌ها در بازار می‌شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت  در ادامه، توضیح داد:

مقرر است ایران خودرو بسته‌ای برای تعمیق ساخت داخل و رفع تعهدات پیگیری کند که یکی از برنامه‌های این بسته ارائه محصولات جدید و متوقف شدن خط تولید خودروهای قدیمی است.

وی، ادامه داد: ایران خودرو ۳ محصول جدید که دو محصول آن کاملاً جدید است در دست تولید دارد و سومین محصول نیز تولید دنا اتوماتیک است.

 

*** عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال ۹۸

 

رحمانی در پاسخ به این پرسش که پژو ۳۰۱ تا پایان سال به بازار روانه می‌شود؟ گفت:

بله؛ یکی از برنامه‌ها عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال ۹۸ است، براساس برنامه خودروسازان، خط تولید خودروهای قدیمی باید متوقف شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، اظهار داشت:

نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد اما براساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید