کد خبر:99289
پ
حاجی بابایی
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس

هزینه‌های خارج از عرف انتخاباتی در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس هزینه‌های خارج از عرف انتخاباتی را در شان نظام جمهوری اسلامی ایران ندانست.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس هزینه‌هایخارج از عرف انتخاباتی را در شان نظام جمهوری اسلامی ایران ندانست.
 
 

*** مجلس در رأس امور است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حمیدرضا حاجی بابایی در دهمین کنکره سالیانه سازمان سلامی دانشجویان ایران در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت:

مجلس در رأس امور است یعنی اینکه باید هر اتفاقی در کشور می‌افتد مجلس در آن نقش داشته باشد، مسائل موجود درجامعه یا یک فرصت است که به نفع همه آحاد جامعه است و یا مبارزه با نقص وفساد که درهر صورت باید به قانون تبدیل شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:

اگر مجلس، مجلسی در تراز باشد، دولت براساس ریل گذاری مجلس باید اقدام کند. در قانون اساسی مجلس در راس اموراست، اما لاجرم نمایندگان در راس امور نیستند، اگر  نماینده‌ای در تراز قانون اساسی  انتخاب شود، هم قانوگذاری بهتر می‌شود، هم عملکرد قوه قضائیه و مجری بهبود خواهد یافت.

 

*** شرکت در انتخابات در هر سطحی مانند بازی در زمین فوتبال است

 

حاجی بابایی با طرح این پرسش که نماینده باید نماینده باشد یعنی چه؟ افزود:

نماینده باید جایگاه خود را بداند و با وظایف خود آشناباشد، قانون اساسی را بشناسد و باید درک نماید که تاثیرگذاری او کجاست.

وی افزود: نماینده‌ای که در قبال مسئولیت خود توجیه است، بابررسی فرصت‌های قانونگذاری به گونه‌ای عمل می‌کند که پاسخگوی نیاز آحاد و اقشار مردم کشور باشد و بتواند برای  طیف وسیعی از مردم آسایش و آرامش و زندگی بهتر ایجاد نماید.

حاجی بابایی اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران را از مهم‌ترین ویژگی‌های نماینده مجلس برشمرد و گفت:

این مسائلی که مطرح می‌شود کلی است و به طیف و جناح خاصی ارتباط ندارد. شرکت در انتخابات در هر سطحی چه به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس و چه در کسوت کاندیداتوری ریاست جمهوری مانند بازی در زمین فوتبال است، با قواعد معین، با زمین تعریف شده، اندازه دروازه فوتبال براساس قوانین بین الملل تعریف شده و قابل تغییر نیست، اما گاهی کاندیداها در جناح‌های سیاسی برای مردم کرکری می خوانند من اگر انتخاب شوم، قوانین بازی را عوض می‌کنم، دروازه را سه برابر می‌کنم و وعده‌هایی می‌دهد که خود هم میداند که در حیطه توان واختیارات او نیست.

 

*** نمایندگی مجلس به وسعت یک مملکت است

 

وی تاکید کرد: این فرد بعد از این که انتخاب شد از محدودیت‌ها شکایت می‌کند، باید به او گفت، اگر شما که مربی تیمی هستید، پذیرفته‌اید که دراین زمین، با این شرایط بازی کنید، باید قواعد را بپذیرید.

در اینجا نظر قاطع، نظر داور است. باید پرسید مگر زمین را نمی‌شناختید؟ مگر قواعد بازی را نمی‌دانستید؟ حالا چرا به جای ایفای نقش موثر در قاب انفعال رفتی ومقصر تراشی می‌کنید؟ باید قبل از بازی قاعده را می‌شناختید و وارد می‌شدید، حالا که وارد بازی شدید بجای جوسازی ازفرصت‌ها استفاده کنید.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: آفت انتخابات ما این است که در هر انتخابی از بود و نبود نظام صحبت می‌کنیم در هیچ کشوری این رویکرد وجود ندارد، در آمریکا، در انگلیس و در اروپا هرکاندیدایی از برنامه‌اش صحبت می‌کند و در قامت مخالف ظاهر نمی‌شود.

وی ویژگی دیگرکسی که برای این موقعیت انتخاب می‌شود را توانمندی برای ایفای نقش در این جایگاه برشمرد و گفت:

نمایندگی مجلس به وسعت یک مملکت است، وسعت و گستره کار یک نماینده مجلس زیاد است. باید توانایی شناختی برای ایفای این مسئولیت را داشته باشد و بتواند با شناخت دقیق در موقعیت‌های مختلف قانونگذاری ایفای نقش کند. نماینده مجلس باید تمام وقت در خدمت وظیفه‌اش باشد این جایگاه صبح وشب نمی‌شناسد.

 

*** نماینده، باید نماینده مردمی باشد

 

حاجی بابایی گفت: ویژگی سوم پاک دست بودن است، جایگاه نمایندگی مجلس به گونه‌ای است که کسی بخواهد سوءاستفاده کند، فضای زیادی وجود دارد، اما کسی که دراین جایگاه قرار می گیرد باید بتواند با حفظ پاکدستی به وظایف خود عمل کند.

وی افزود: باید کسی که مسئول شد نباید کار اقتصادی کند زیرا  مسئول نباید با مردم فاصله زیادی داشته باشد، مدیرمتعهد باید تمام فرصت‌هایش برای مردم باشد .

وی تاکید کرد: ما نیاز داریم مجلسی داشته باشیم که اکثریت قاطع نمایندگان از طبقه ای باشند که نیاز مردم را بشناسند.

کسی در طول چهل سال گذشته زندگی اوتغییر نکرده باشد، به کسی بدهکار نباشد و نترسد. نماینده، باید نماینده مردمی باشد زیرا مردم هستند که به او رای می‌دهند. اقشار و اصناف وغالب مردم ما از اقشار متوسط به پایین هستند، پس باید نماینده توان درک این اقشار را داشته باشد.

 

*** هزینه‌های خارج از عرف انتخاباتی در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در پایان اظهار کرد:

در انتخابات کسی که خارج از عرف انتخاباتی می‌کند باید بدانیم که این فرد شایسته‌ای نیست، از هر طیف و گروهی که  می‌خواهد باشد اصولگرا و اصلاح طلب فرقی ندارد، این آدم  نمی‌تواند فرد مناسبی برای ایفای نقش از طرف اقشار مختلف مردم باشد، زیرا مقصد را نشناخته است و هدف از خدمت را نمی‌داند؛ هزینه‌های کلان با شان خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران در تضاد است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول