کد خبر:99724
پ
پروژه های ارتباطی شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز
در جریان سفر وزیر ارتباطات به استان فارس انجام شد

افتتاح پروژه‌های ارتباطی شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز با اعتباری بیش از ۱۱۷ میلیارد ریال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با سفر به استان فارس، پروژه‌های ارتباطی تعدادی از روستاهای شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان به اینترنت نسل ۲، ۳ و ۴ را افتتاح کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با سفر به استان فارس، پروژه‌های ارتباطی تعدادی از روستاهای شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان به اینترنت نسل ۲، ۳ و ۴ را افتتاح کرد.

 

*** افتتاح پروژه‌های ارتباطی شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد آذری جهرمی در سفر خود به استان فارس با حضور در روستای ده چاه بخش پشتکوه شهرستان نی‌ریز، پروژه‌های زیرساختی و ارتباطی شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان را با اعتباری بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال افتتاح کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه تا سال گذشته استان فارس در میان استان‌های کشور در زمینه ICT جایگاه مناسبی نداشت، گفت:

این در حالی است که در ابتدای انقلاب و دوره سازندگی تصمیم بر این بود که فارس به عنوان قطب الکترونیکی کشور باشد که متاسفانه میسر نشد.
وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در این دو سال کارهای اساسی برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان انجام شد و اکنون فارس به نقطه خوبی از لحاظ توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در کشور رسیده است و امروز حتی روستاییان از طریق این بستر می‌توانند مطالبات خود از مسوولان را مطرح کنند یا با معرفی روستای خود زمینه گردشگری و اشتغال را فراهم کنند و به بازاریابی محصولات خود بپردازند.

 

*** راه‌اندازی سایت نسل سه و ۸ سایت نسل چهار

 

آذری جهرمی در ادامه از استاندار و نماینده مردم شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان خواست از پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان فارس حمایت کنند تا استان فارس به جایگاه بهتری در این حوزه دست یابد.
وی افزود: برای بهبود وضعیت ارتباطی این دو شهرستان برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است و یک سایت نسل سه و ۸ سایت نسل چهار نیز تا پایان سال در این دو شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

آذری جهرمی در این مراسم ۲۹ سایت نسل دو، شش سایت نسل سه و سه سایت نسل چهار و پروژه‌های توسعه شبکه تلفن ثابت و دیتا شامل فیبر نوری، دیتا، کافو و لاین و ماکس را افتتاح کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر خود برای افتتاح پروژه‌های ارتباطی شهرستان لار به این شهرستان سفر می‌کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول