کد خبر:99912
پ
پیاده‌روی اربعین
روابط عمومی ستاد اربعین دانشجویی:

بازه ۱۰ روزه دانشجویان متقاضی پیاده‌روی اربعین مشخص شد

روابط عمومی ستاد اربعین دانشجویی بازه ۱۰ روزه دانشجویان متقاضی پیاده‌روی اربعین را مشخص کرد.

روابط عمومی ستاد اربعین دانشجویی بازه ۱۰ روزه دانشجویان متقاضی پیاده‌روی اربعین را مشخص کرد.

 

*** بازه ۱۰ روزه دانشجویان متقاضی پیاده‌روی اربعین مشخص شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، روابط عمومی ستاد اربعین دانشجویی در تشریح نحوه خروج از کشور دانشجویان برای سفر پیاده‌روی اربعین، اظهار داشت:

دانشجویانی که گذرنامه دارند باید به سامانه سماح مراجعه کرده و با ثبت نام در این سامانه و واریز هزینه خروج از کشور می‌توانند به این سفر اعزام شوند.

همچنین دانشجویانی که گذرنامه ندارند باید نامه‌ای از دانشگاه به دفاتر پلیس +۱۰ رفته و برای گرفتن گذرنامه اقدام کنند، با توجه به اینکه وثیقه خروج از کشور حذف شده است دانشجویان مشمول می‌توانند بدون دریافت وثیقه به مدت ۱۰ روز به این سفر بروند.

گفتنی است، بازه زمانی تعیین شده برای این سفر دانشجویان از ۷ مهر تا ۷ آبان ماه خواهد بود.

 

*** بزرگترین گردهمایی مذهبی دنیا

 

پیاده‌روی اربعین به حرکت شمار زیادی از مسلمانان شیعه ادیان دیگر به سمت شهر کربلا، در جنوب بغداد، به منظور جمع شدن همهٔ آن‌ها در چهلمین روز پس از سالگرد کشته شدن حسین بن علی، سومین امام شیعیان در واقعهٔ عاشورا گفته می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیاده‌روی اربعین در زمان حکومت صدام حسین ممنوع بود و این مراسم میلیونی یکی از قدرتمندترین نمادهای همبستگی میان جهان تشیع است که در گردهمایی اربعین از جمله گروه‌های مسلمانان شیعه، مسلمانان سنی، مسیحی، ایزدی و دیگر آیین‌ها نیز در آن حضور داشته‌اند و این رویداد بزرگترین گردهمایی سالانهٔ مذهبی در جهان است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید