کد خبر:100163
پ
آمادگی ایران  برای آغاز مذاکره برای یک توافق جدید
رئیس‌جمهور آمریکا

ایران آماده آغاز مذاکره برای یک توافق جدید است

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی تبلیغاتی مدعی آماده بودن ایران برای آغاز مذاکره و یک توافق جدید شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی تبلیغاتی مدعی آماده بودن ایران برای آغاز مذاکره و یک توافق جدید شد.

 

*** ایران آماده آغاز مذاکره است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دونالد ترامپ در سخنان تبلیغاتی خود در شهر فایتویل، ایالت کارولینای شمالی مدعی شد که رفتار ایران متفاوت شده و حال آن‌ها آماده آغاز مذاکره با آمریکا هستند.

ترامپ در این سخنان باردیگر با حمله به توافق هسته‌ای برجام، این توافق را بدترین توافق تاریخ آمریکا عنوان کرد که در دوره اوباما منعقد شده بود.

ترامپ در عین حال مدعی شد که برای حفاظت از امنیت آمریکا از توافق هسته‌ای وحشتناک و یک طرفه ایران خارج شده است.

 

*** آمادگی برای یک توافق جدید

 

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین با تکرار ادعاهای خود علیه ایران، مدعی شد:

ما به آنها ۱۵۰ میلیارد دلار دادیم. من آمریکا را از برجام خارج کردم و ما روی آنها تحریم‌ها را اعمال کردیم و آنها در قیاس با قبل از دوره ریاست‌جمهوری من یک کشور بسیار متفاوتی شده‌اند، خواهیم دید که در قبال ایران چه پیش می‌آید اما می‌توانم به شما بگویم که آنها دوست دارند به معامله با آمریکا برای یک توافق جدید برگردند برای اینکه وضعشان خوب نیست.

ترامپ در ادعاهای تکراری خود علیه ایران، افزود:

وقتی من وارد منصب ریاست‌جمهوری شدم، ایران واقعا در یک وضعیت تروریستی قرار داشت، ۱۸ منطقه مورد درگیری و تقابل در منطقه وجود داشت که آنها در پشت تک تک این مناطق درگیری‌ و تنش در خاورمیانه قرار داشتند، کسی چه می‌داند شاید در دیگر مناطق نیز درگیر بوده باشند.

ترامپ همچنین مدعی شد:

اوباما ۱۵۰ میلیون دلار به ایران پرداخت کرد و ۱.۸ میلیارد دلار را نقدا به آنها داد.

اگر بخواهم به شما واقعیت را بگویم باید بگویم که این پول نقد ۱.۸ میلیار دلاری مرا بیشتر از ۱۵۰ میلیار دلار تحت تاثیر قرار داده است.

 

*** دارایی‌های بلوک شده ایران

 

به نظر می‌رسد ترامپ هنوز در جریان پرداخت‌های صورت گرفته به ایران نیست، چون او از یک طرف مدعی پرداخت ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به ایران شده در حالی که رقم صحیح آن ۱.۷ میلیارد دلار است.

از سوی دیگر این پول‌ها در واقع متعلق به ایران و دارایی بلوک شده تهران بوده است که بعد از انقلاب اسلامی به صورت غیرقانونی توقیف شده بود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش به اعتراف جان کری، وزیرخارجه سابق آمریکا در صورت پرداخت نشدن دارایی‌های بلوک شده ایران، واشنگتن به جریمه‌های بیشتری ممکن بود محکوم شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید