کد خبر:100365
پ
تدوین بودجه ۹۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه

تدوین بودجه ۹۹ با نگاهی دو ساله / اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به تدوین بودجه ۹۹ با نگاهی دو ساله از اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به تدوین بودجه ۹۹ با نگاهی دو ساله از اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** بودجه ۹۹ با نگاه ۲ ساله تدوین می‌شود 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود به تشریح آخرین چکش کاری‌های مجلس بر اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه‌ریزی سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت:

با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران و دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملزم به این هستیم که بودجه‌ریزی را با نگاهی بلند مدت و ۲ ساله تدوین کنیم.

این نگاه ۲ ساله ما را مجاب می‌کند تا قسمتی از مدیریت منابع موجود کشور را بر اساس فشارهای ناجوانمردانه تحریم‌ها پایه‌ریزی کرده و از این فشارها برای کشور فرصت شکوفایی فراهم آوریم.

در واقع هدفمان همان شعاری خواهد بود که در ابتدای تقدیم اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه به شورای عالی هماهنگی اقتصادی یعنی کاهش سهم درآمدهای نفتی در بودجه کشور ارائه شد.

 

*** تقدیم بودجه ۹۹ به مجلس در نیمه آذر ماه

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد:

کلیات این اصلاحیه بسیار مفصل بود، به همین جهت در ۴ فصل و ۹ بسته گنجانیده شد تا مجلس شورای اسلامی بتواند آن را بررسی کند.

مقرر است تا در نیمه آذر بودجه ۹۹ با نگاه ۲ ساله به مجلس تقدیم شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان با اشاره به اینکه ساختار بودجه ۹۸ طبق مصوب سال گذشته مجلس شورای اسلامی اجرایی می‌شود، اظهار داشت:

با توجه به اینکه بررسی حجم گسترده اصلاح ساختار بودجه در مجلس زمان‌بر است، ما بررسی‌ها و سنجش‌های خود را برای بودجه‌ریزی متوقف نکرده‌ایم و بر اساس اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه، بودجه سال آینده را تدوین می‌کنیم.

تا حدودی می‌دانیم مجلس شورای اسلامی با نظر سازمان برنامه و بودجه کشور و شورای عالی اقتصادی سران سه قوه موافق است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید