کد خبر:100200
پ
محمد باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وارد پکن شد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به همراه هیات همراه خود ۲۰ شهریور ۹۸ وارد پکن شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به همراه هیات همراه خود ۲۰ شهریور ۹۸ وارد پکن شد.

 

*** رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وارد پکن شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد باقری ۲۰ شهریور ۹۸ به وقت محلی در راس یک هیات عالی رتبه نظامی، به دعوت رئیس ستاد ارتش چین وارد پکن شد و در بدو ورود به فرودگاه پکن علاوه بر مقامات بلند پایه نظامی چین، از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران و دیپلمات های ایرانی در پکن، مورد استقبال قرار گرفت.

دیدار با مقامات عالی رتبه نظامی جمهوری خلق چین، بررسی تحولات منطقه، تعمیق روابط دو جانبه دفاعی و گسترش همکاری ها از مهم‌ترین اهداف سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، به چین است.

تشکیل کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین و بازدید از مراکز صنعتی و علمی و سخنرانی برای نخبگان علمی و نظامی در دانشگاه عالی دفاع ملی چین از دیگر برنامه‌های سرلشکر باقری در این سفر سه روزه است.

 

*** اهداف سفر سرلشکر باقری

 

این سفر را در ادامه ۶ سفر گذشته باقری به کشورهای خارجی طی ۳ سال گذشته، می‌توان زنجیره‌ای از برنامه دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد که در دوره جدید ستاد کل مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همانطور که گفته شد، طی چند سال اخیر، شاهد رشد فعالیت‌‌های نیروهای مسلح در حوزه دیپلماسی دفاعی و برقراری ارتباط با نیروهای مسلح، سایر کشورها بخصوص کشورهای دوست و همسایه ایران بوده‌ایم و در این بین یکی از فعال‌ترین مقامات نظامی ایران در حوزه دیپلماسی دفاعی رئیس ستاد کل نیروهای‌ مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید