کد خبر:100347
پ
تحقق درآمدهای مالیاتی تا پایان سال ۹۸
وزیر اقتصاد

رشد ۳ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماه نخست سال ۹۸ / اتصال پزشکان به سامانه جامع مالیاتی

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۳ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماه نخست سال ۹۸ از اتصال پزشکان به سامانه جامع مالیاتی خبر داد.

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۳ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماه نخست سال ۹۸ از اتصال پزشکان به سامانه جامع مالیاتی خبر داد.

 

*** تاثیرات ورود نقدینگی به بورس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران عمق بازار سرمایه در کشور را به عنوان دستاوردهای مثبت اقتصاد کشور در یک سال گذشته دانست و اظهار کرد:

حجم گسترده‌ای از میزان نقدینگی در اقتصاد ممکن است زمینه ایجاد مشکلاتی در کشور را فراهم سازد.

ورود نقدینگی به بورس از جمله راه‌هایی است که می‌تواند کمک‌کننده به بخش تولید باشد در یک سال گذشته تمرکز خاصی بر روی این سیاست وجود داشت که تاکنون این اقدام با موفقیت همراه شد.

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، دولت در تلاش است تا زمینه‌های لازم برای واگذاری دارایی‌های خود و بانک‌ها را فراهم کند که از این راه فعالان بورس با تنوع بیشتری در معاملات روبرو خواهند شد.

وی پیرامون بازارهای موازی با بورس نیز توضیح داد:

با توجه به اینکه صاحبان وجوه نقد، سرمایه‌گذاری در بازار بورس را ترجیح می‌دهند، بنابراین در صورت حفظ پایداری بورس به ندرت زمینه جمع آوری بازارهای اختلال‌زا فراهم خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، بازار ارز به عنوان بازاری با ریسک بالا تلقی می‌شود که رشد بورس، مانع ورود سرمایه‌ها به سمت بازارهایی با ریسک بالا خواهد شد.

 

*** تحقق درآمدهای مالیاتی تا پایان سال

 

دژپسند با بیان اینکه افزایش قابل توجه درآمدهای مالیاتی و رعایت حال بنگاه‌های اقتصادی از جمله مسائلی است که باید امسال مورد توجه قرار بگیرند، افزود:

بنگاه‌های اقتصادی در شرایطی قرار دارند که چنانچه خیلی به آنها فشار وارد شود، ممکن است با مشکل روبرو شوند.

وی معتقد است که رشد اقتصادی در سال گذشته با شرایط قابل قبولی همراه نبود، امسال باید رعایت کرد تا اهرم قرار دادن مالیات، مزاحمتی برای درآمدهای دولتی و بخش خصوصی ایجاد نکند.

وزیر اموراقتصادی و دارایی ضمن تاکید بر اینکه درآمدهای مالیاتی در پنج ماه نخست امسال بالغ بر سه درصد رشد داشته است، گفت:

اکنون تلاش می‌شود تا افرادی که به دنبال فرار از پرداخت مالیات هستند، حقوق قانونی از آنها اخذ شود و در این زمینه عملکرد موفقی داشته‌ایم.

دژپسند در پاسخی به سوالی مبنی بر علت توقف رمزهای یکبار مصرف بانک‌ها، گفت:

اجرای این اقدام متوقف نشده و به تازگی بانک مرکزی توصیه بر اجرای این اقدام داشته و سیاست در اوایل کار به گونه‌ای تغییر کرده که ترغیبی انجام شود.

 

*** اتصال پزشکان به سامانه جامع مالیاتی

 

دژپسند درارتباط با اتصال پزشکان به سامانه جامع مالیاتی، گفت:

پزشکان اقشار فرهیخته جامعه محسوب می‌شوند و نسبت به ضرورت تامین مالی دولت برای اداره جامعه آگاهی دارند و در صورت ایجاد شرایط لازم اختلاف روش‌های موجود در کار برطرف می‌شود و قانون برای همه اقشار اجرا خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان پیرامون موضوع مالیات‌گریزی نیز، اظهار داشت:

اکنون از میزان مالیات‌گریزی کاسته شده و اعداد مختلفی در این رابطه اعلام شده از ۱۰۰ تا ۳۰ الی ۴۰ هزار میلیارد تومان، اما با تغییر میزان احتساب جریمه و دوره زمانی اعداد متفاوت می‌شود، احتمال دارد که عدد صحیح، رقم ۳۰ هزار میلیارد تومان باشد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید