کد خبر:100203
پ
حمله به سفارت آمریکا

برخورد راکت به بخشی از سفارت آمریکا در کابل

در ساعات ابتدایی ۲۰ شهریور ۹۸ یک راکت به بخشی از ساختمان سفارت آمریکا در کابل برخورد کرد.

در ساعات ابتدایی ۲۰ شهریور ۹۸ یک راکت به بخشی از ساختمان سفارت آمریکا در کابل برخورد کرد.

 

*** سفارت آمریکا در کابل مورد حمله قرار گرفت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این حمله تلفات جانی برجای نگذاشته‌ و بنا بر برخی گزارش‌ها در بامداد ۲۰ شهریور ۹۸ از بلندگوهای داخل ساختمان هشدار داده شده که یک انفجار ناشی از برخورد راکت داخل مجتمع رخ داده‌است.

خبرگزاری آلمان نیز به‌نقل از یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده نوشته «می‌توانیم تائید کنیم که انفجاری در نزدیکی ساختمان سفارت در کابل رخ داده است».

این مقام آمریکایی نیز تاکید کرده به پرسنل آسیبی نرسیده‌است.

مقام‌های افغان هنوز واکنشی به واقعه نشان نداده‌اند.

این حمله در ۱۸مین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر رخ می‌دهد، و در عین حال تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهوری آمریکا مذاکرات با گروه طالبان را لغو کرد.

 

*** لغو مذاکرات صلح با طالبان از سوی آمریکا

 

پیش‌تر رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی نوشته بود که وی قرار بود ۲۴ شهریور ۹۸ به‌طور جداگانه و مخفیانه با رهبران طالبان و رئیس‌جمهور افغانستان در «کمپ دیوید» دیدار کند اما به‌دلیل حمله طالبان در کابل که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر از جمله یک نظامی آمریکایی شد مذاکرات با این گروه را لغو می‌کند.

ترامپ در این توئیت گفته بود: متأسفانه آن‌ها برای اعمال فشار کاذب مسئولیت حمله‌ای در کابل را به‌عهده گرفتند که در آن یکی از سربازان ما و ۱۱ نفر دیگر کشته شدند.

وی افزود که طالبان این اقدام را با هدف تقویت موضع خود بر سر میز مذاکره و قدرت چانه‌زنی انجام دادند اما این شرایط را برای آن‌ها بدتر کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهور آمریکا در پایان اظهار داشت که اگر طالبان نمی‌تواند به‌روی آتش‌بس در جریان مذاکرات بسیار مهم صلح توافق کند بنابراین آن‌ها قدرت مذاکره برای رسیدن به یک توافق بامعنی را نیز ندارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید