کد خبر:100322
پ
عملکرد برخی دفاتر و نمایندگی‌های اپراتور تلفن همراه دلیل وجود سیم کارت‌های به اصطلاح بدون هویت است
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا:

عملکرد برخی دفاتر و نمایندگی‌های اپراتور تلفن همراه دلیل وجود سیم کارت‌های به اصطلاح بدون هویت است

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا عملکرد برخی دفاتر و نمایندگی‌های اپراتور تلفن همراه که بدون حضور شخص و ارائه مدارک اقدام به ثبت سیم‌کارت به نام افراد می‌کنند را عاملی برای وجود سیم کارت‌های به اصطلاح بدون هویت دانست

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا عملکرد برخی دفاتر و نمایندگی‌های اپراتور تلفن همراه که بدون حضور شخص و ارائه مدارک اقدام به ثبت سیم‌کارت به نام افراد می‌کنند را عاملی برای وجود سیم کارت‌های به اصطلاح بدون هویت دانست.

 

*** سیم‌کارت بدون هویت در شبکه ارتباطی کشور وجود ندارد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سرهنگ نوروزی با بیان این مطلب، تصریح داشت:

در واقع سیم‌کارت بدون هویت در شبکه ارتباطی کشور وجود ندارد ولی متأسفانه برخی دفاتر و نمایندگی‌های اپراتور تلفن همراه بدون حضور شخص و ارائه مدارک اقدام به ثبت سیم‌کارت به نام افراد می‌کنند و این عامل وجود سیم کارت های به اصطلاح فاقد هویت است.

سرهنگ نوروزی در ادامه به شهروندان توصیه کرد:

از ارائه تصاویر مدارک هویتی خود به مراجع غیررسمی خودداری کنند زیرا در صورت مفقودی سیم‌کارت و یا ارائه سیم‌کارت خود به دیگران، تمام مسئولیت قانونی با فردی می‌باشد که سیم کارت به نام او است.

 

*** استعلام از وب‌سایت CRA.IR

 

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا همچنین اشاره کرد:
هموطنان عزیز در صورت مفقودی سیم‌کارت‌شان در اسرع وقت اقدام به سوزاندن سیم‌کارت و یا مسدود کردن آن نمایند.

این مقام انتظامی افزود: شهروندان عزیز می‌توانند با ارسال کد ملی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۰ یا گرفتن استعلام از وب‌سایت CRA.IR از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامشان است مطلع شوند و اگر از سیم‌کارت‌هایشان و یا مدارک هویتی‌شان سوءاستفاده شده مطلع شوند و برای طرح شکایت و مسدود کردن سیم‌کارت اقدام کنند.

 

*** احراز هویت از طریق مکانیزم‌های بیومتریک

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سرهنگ نوروزی در پایان گفت:
همانطور که می‌دانیم نظارت بر سیم‌کارت‌ها از طریق وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات می‌باشد لذا از وزارت ارتباطات خواهانیم فرآیند ثبت نام و صدور سیم‌کارت را با احراز هویت از طریق مکانیزم‌های بیومتریک راه‌اندازی نماید تا دیگر شاهد تخلفات و مشکلات این چنینی نباشیم. همچنین هموطنان عزیز در صورت مواجه شدن با هرگونه تخلفی می‌توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید