کد خبر:100601
پ
کارمند

اشتباهات رایج زبان بدن در محل کار کدامند؟

گاهی اشتباهات رایجی در زبان بدن باعث توقف پیشرفت کاری شما می‌شود.

گاهی اشتباهات رایجی در زبان بدن باعث توقف پیشرفت کاری شما می‌شود.

 

*** اشتباهات رایج زبان بدن در محل کار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، تصور کنید کارمند بامسئولیت و منضبطی هستید و انتظار دارید بالاخره یک روز ارتقای شغلی پیدا کنید. تمام وظایفی که به شما محول می‌شود را بیشتر از حد انتظار مدیرتان انجام می‌دهید و حتی یک ربع زودتر از شروع شیفت کاری در محل کار حاضر می‌شوید؛ اما آیا می‌دانید برخی اشتباهات زبان بدن سبب می‌شود از موفقیت شغلی باز بمانید؟ 

البته خیلی از کارمندان بدون این که بدانند مرتکب اشتباهات زبان بدن می‌شوند. در ادامه به ۱۹ اشتباهی که باید برای پیشرفت شغلی‌تان از آن‌ها دوری کنید اشاره می‌شود.

 

*** فرورفتن در صندلی، اشتباه اول زبان بدن

 

اگر در محل کارتان مدام در صندلی فرو بروید، شاید رئیستان یا دیگر کارمندان تصور کنند به کارتان چندان اهمیت نمی‌دهید یا در محل کار بیش از اندازه راحت هستید.

 

 

*** برگرداندن چشم

 

این حرکت زبان بدن نشان‌دهنده تمایل نداشتن شما برای شنیدن حرف‌هایی است که باب میلتان نیست یا به نظرتان تکراری و احمقانه می‌آیند.

 

*** گره زدن دست‌ها یا پاها

 

خیلی از افراد وقتی به حرف رئیس خود گوش می دهند، گره کردن و روی هم انداختن دست‌ها و پاهایشان سبب می شود احساس راحتی بیشتری کنند، اما شاید این زبان بدن به دیگران انرژی منفی دهد. زیرا فکر می‌کنند حالت تهاجمی دارید، لجباز هستید یا احساس صمیمیتی با آن‌ها ندارید.

 

*** تجاوز به حریم شخصی

 

با همکارتان خیلی صمیمی باشید یا نباشید، در هر صورت بهتر است در مورد موضوعات شغلی، فاصله‌ی مناسبی را با دوستان، همکاران و رئیستان در محل کار داشته باشید. بهترین قانون زبان بدن  این است ۱ تا ۲٫۵ متر از همکارانتان فاصله بگیرید.

 

*** تکرار نکردن حرکات دیگران

 

رفتار مشابه با دیگران در برخورد با آن‌ها، به شما امکان می‌دهد روابط عمیق‌تری برقرار کنید که در طولانی مدت سبب اعتماد بیشتر آن‌ها به شما می‌شود.

 

*** عدم برقراری ارتباط چشمی

 

اگر می خواهید شانس خود را برای داشتن گفتگوهای مؤثر با دیگران در محل کار افزایش دهید، حتی وقتی در حال صحبت هستید، به چشمانشان نگاه کنید، زیرا این کار سبب ایجاد ارتباطی مستحکم میان دو طرف در زبان بدن می‌شود.

 

*** شل دست دادن

 

محکم دست دادن در ملاقات‌های کاری اهمیت زیادی دارد. البته در هنگام دست دادن، دست همکارتان را به سمت خود نکشید یا به قدری محکم دست ندهید که استخوان دست طرف مقابل بشکند.

 

*** بی سر و صدا وارد شدن

 

وقتی وارد اتاق یا جلسه‌ای می‌شوید، در بزنید و سلام کنید؛ حتی وقتی دیرتر از بقیه می‌آیید.

 

 

*** بی‌حوصله و کسل دیده شدن

 

نگاه کردن به ساعت، نقاشی کشیدن‌های بی‌هدف، آه کشیدن پشت میز، به رئیستان نشان می‌دهد در محل کار کسل هستید. اگر در محل کار کسل هستید، زبان بدن درست می‌گوید قدم بزنید یا از همکارانتان بپرسید نیاز به کمک دارند یا نه.

 

*** بروز حرکات عصبی

 

از حرکات عصبی می‌توان به قلنج شکستن، بازی با مو، جویدن ناخن و گاز گرفتن لب اشاره کرد. انجام این رفتارها در مقابل رئیس یا همکارتان باعث می‌شود از اعتبارتان کاسته شود و دیگران فکر کنند شما مضطرب و نالایق هستید.

 

*** لم دادن به دیوار یا مبلمان

 

صاف ایستادن سبب می شود دیگران مطمئن شوند شما هوشیار هستید و اعتماد به نفس کافی دارید. در هنگام ایستادن، پاها را به اندازه‌ عرض شانه باز کنید و به چهار ستون بدنتان تکیه دهید.

 

*** لبخند زدن

 

لبخند داشتن روی لب یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای نشان دادن اعتماد به نفس است.

 
*** پنهان کردن دست‌ها

 

پنهان کردن دست‌ها در هنگام صحبت با دیگران، شما را فردی غیرقابل اعتماد نشان می‌دهد. کف دست‌هایتان باز و به سمت بالا باشد تا قابل اعتماد و شفاف به نظر برسید.

 
*** زل زدن به ساعت

 

نگاه کردن به ساعت، شما را فردی بی‌حوصله و کسل نشان می‌دهد و شاید طرف مقابل این رفتار را نوعی بی‌احترامی تلقی کند.

 

*** استفاده از حرکات اغراق آمیز

 

حرکات زیاد دست نشان می‌دهد فردی غیرحرفه‌ای هستید و اعتماد به نفس کافی ندارید. این رفتارهای غیرکلامی را در کمترین حد ممکن نگه دارید.

 

*** رو برگرداندن از اطرافیان در جلسات کاری

 

وقتی از حضار روی برمی‌گردانید یا بدنتان به سمت آن‌ها نیست، شاید بی‌توجه یا گستاخ به نظر برسید.

 

*** استفاده‌ طولانی مدت از گوشی تلفن

 

نباید خیلی از تلفن استفاده کنید، مگر این که مکالمات تلفنی جزئی از کارتان باشد. کار کردن با گوشی موبایل در محل کار خصوصاً در هنگام جلسات، بی‌احترامی به کسی است که صحبت می‌کند.

 
*** تکان ندادن سر

 

لبخند و سر تکان دادن ساده می‌تواند به عنوان یک حرکت غیرکلامی و زبان بدن قدرتمند به‌حساب آید که نشان می‌دهد به طور فعالانه در حال گوش دادن هستید.

 
*** کناره گرفتن از همکاران
 

به گزارش خبرگزاری سروش، وقتی از دیگران فاصله می‌گیرید، طبق زبان بدن فردی بی‌میل، ناراحت و حتی بی‌اعتماد به نفس به نظر خواهید رسید. از پیله‌ تنهایی خود بیرون بیایید و برای برقراری ارتباط با همکارانتان وارد عمل شوید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید