کد خبر:100560
پ
معاون سازمان بیمه سلامت
معاون سازمان بیمه سلامت تشریح کرد

جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت به اقشار مختلف جامعه

معاون سازمان بیمه سلامت، جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت به گروه‌های مختلف جامعه را تشریح کرد.

معاون سازمان بیمه سلامت، جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت به گروه‌های مختلف جامعه را تشریح کرد.

 

*** جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت به اقشار مختلف جامعه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کوروش فرزین در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه پایه، اظهار داشت:

از آنجایی که سازمان بیمه سلامت مهم‌ترین سازمان دولتی و اهرمی برای اجرای سیاست‌های بیمه‌ای در کشور است، وظیفه اجرای این مصوبه طبق آئین‌نامه اجرایی به این سازمان محول شد.

وی گفت: اصلی‌ترین بخش این مصوبه که به تازگی به تصویب هیات وزیران رسیده، این است که پوشش بیمه‌ای بر اساس وسع و میزان درآمد افراد اختصاص یابد.

 

*** نحوه ارزیابی درآمدها

 

معاون سازمان بیمه سلامت درباره مکانیزم ارزیابی درآمد افراد تصریح کرد:

در صندوق‌های مختلف سازمان و صندوق‌های حمایتی طی یکسال افراد هدف بررسی می‌شوند تا آن‌ها نیز بتوانند فعالانه در پرداخت حق سرانه مشارکت کنند.

فرزین افزود: بر اساس آئین‌نامه، در ارزیابی وسع افراد به سه گروه دسته بندی می‌شوند؛ دسته اول کسانی هستند که زیر ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد دارند و مشمول صد درصد یارانه سلامت می‌شوند و درصورت بررسی وضعیت سرپرست خانوار و همه اعضای خانواده، یارانه شامل حق بیمه خانوار می‌شود.

 

*** برخورداری همه افراد از پوشش بیمه‌ای

 

وی ادامه داد: دسته دوم شامل افدای است که ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوبه هیئت دولت درآمد داشته و مشمول ۵۰ درصد یارانه سلامت خواهند شد.

فرزین در ادامه گفت: دسته سوم نیز کسانی هستند که بالای ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد درآمد دارند که باید ۱۰۰ درصد حق بیمه خود را بپردازند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون سازمان بیمه سلامت در پایان، اظهار داشت:

بر این اساس، از اینکه یارانه سلامت به جمعیتی که توان پرداخت حق سرانه را ندارند سوق می‌یابد تحول بزرگی است تا این افراد نیز بتوانند از پوشش بیمه‌ای برخوردار شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید