کد خبر:101117
پ
وجود ۸۴۴ راننده لیسانسه در سرویس مدارس تهران
فرماندار تهران

وجود ۸۴۴ راننده لیسانسه در سرویس مدارس تهران

فرماندار تهران از وجود ۸۴۴ راننده با مدرک لیسانس در سرویس مدارس تهران خبر داد.

فرماندار تهران از وجود ۸۴۴ راننده با مدرک لیسانس در سرویس مدارس تهران خبر داد.

*** آیین رونمایی از برچسب ویژه مدارس تهران

به گزارش خبرگزاری سروش، عیسی فرهادی درآیین رونمایی از برچسب ویژه مدارس تهران با بیان اینکه آموزش وپرورش بزرگترین سرمایه در کشور است و هیچ زیر ساختی مهمتر از آن نیست، گفت:

در حقیقت تربیت انسان به عهده این نهاد است و کاری مهمتر از تربیت انسان‌ها وجود ندارد. شهدا تربیت‌شده همین مکتب هستند و در دوران دفاع مقدس  ۳۶ هزار دانش‌آموز و ۴۰۰۰ معلم به شهادت رسیدند.

***گرایش به سمت تقویت آموزش و پرورش

وی ادامه داد: ما شرایط سختی را طی کردیم؛ در حوزه تحریم‌ها، بازسازی و رفع محرومیت‌ها، ولی تعلیم و تربیت علیرغم وجود همه مشکلات محور توسعه کشور قرار گرفته به نحوی که خوشبختانه امروز در دورترین روستاها حتی برای یک دانش‌آموز، یک معلم مشغول فعالیت است تا کسی از تحصیل باز نماند؛البته بی‌تردید تا رسیدن به جایگاه واقعی آموزش و پرورش فاصله‌ زیادی داریم.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در حوزه ایمن‌سازی مدارس و فراهم کردن زیر ساخت‌ها باید هزینه کرد بالایی داشته باشیم اما به دلیل کمبود اعتبارات هزینه‌ها بسیار کم است.

می‌طلبد همه امکانات کشور به سمت تجهیز و توسعه آموزش و پرورش به کار گرفته شود. می‌طلبد همه دلسوزان نظام، رسانه‌ها  و اولیا و همه امکانات گرایشی به سمت تقویت آموزش و پرورش داشته باشند تا در آینده شاهد توفیقات بسیار باشیم.

*** وجود ۲۶۴ مدرسه با قدمت بالای ۶۰ سال در تهران

فرماندار تهران با اشاره به این که کشور ما مورد هجوم دشمن بوده اماتوانسته‌ایم در بسیاری از زمینه‌ها توسعه و پیشرفت مناسب داشته باشیم و در رتبه نخست دنیا قرار بگیریم، افزود:

یک دوازدهم جمعیت دانش‌آموزی کشور در تهران وجود دارد ولی از نظر امکانات در رتبه‌های آخر قرار دارد؛مدارس فرسوده تهران با هیچ کجای کشور قابل مقایسه نیست به شکلی که ۲۶۴ مدرسه با قدمت بالای ۶۰ سال در تهران وجود دارد .

فرهادی تاکید کرد که برای مثبت کردن چشم انداز توسعه کشور راهی جز تقویت آموزش و پرورش نداریم. باید مشکلات آموزش و پرورش حل شود و در این راستا نیز همه باید همکاری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری سروش، فرماندار تهران در پایان در خصوص سرویس مدارس تهران نیز اظهار کرد:

باید اطمینان لازم برای اولیا فراهم شود و در این راستا با همه‌ توان در خدمت دانش‌آموزان تهرانی باشیم.

ساماندهی سرویس‌ها اطمینانی در بحث‌های اخلاقی و تعلیم و تربیت ایجاد کرده است. امروز ۸۴۴ نفر از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک لیسانس هستند و تعدادی از آنها نیز فوق‌لیسانس و حتی دکترا دارند. به این ترتیب رانندگان سرویس‌ها نیز تحت نظارت کامل هستند و این می‌تواند اطمینان بیشتری را حاصل کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید