عکاس :
پ

ورود رئیس‌جمهور به شهر انکارا به منظور شرکت در پنجمین دور اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه (گزارش تصویری)

رئیس‌جمهور به منظور شرکت در پنجمین دور اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه به شهر آنکارا سفر کرد.

 

*** ورود رئیس‌جمهور به شهر آنکارا به منظور شرکت در پنجمین دور اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در این سفر که به دعوت رسمی رئیس‌جمهور ترکیه انجام شده، علاوه بر حضور و سخنرانی در پنجمین دور اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه که ۲۵ شهریور در ادامه رایزنی‌های سه کشور ضامن روند آستانه برای حل بحران سوریه برگزار می‌شود، دیدارهای جداگانه‌ای با رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه خواهد داشت که در آن مهمترین مسائل و موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 

همچنین علاوه بر مذاکرات رؤسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در قالب این اجلاس، طرفین برای ادامه و توسعه همکاری‌های سه جانبه در حوزه های مختلف اقتصادی و همچنین ارتباطات منطقه‌ای گفتگو خواهند کرد.

 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه معتقدیم حل مشکلات منطقه باید از طریق گفتگو انجام بگیرد، تاکید کرد: در یمن باید از طریق گفت و گوهای یمنی – یمنی باشد و آنها خودشان باید مشکل را حل و فصل کنند و بمباران مردم یمن باید خاتمه پیدا کند.

 

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در این سفر هم با رئیس‌جمهور روسیه راجع به روابط‌مان با روسیه مذاکره دو جانبه خواهیم داشت و هم با رئیس‌جمهور ترکیه راجع به روابط دوجانبه با ترکیه و امیدوارم روابط سه کشور و روابط ایران با همه همسایگان روز به روز به سمت ارتقاء یافته و نزدیک تر شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است در این سفر که به دعوت رسمی رئیس‌جمهور ترکیه و در ادامه رایزنی‌های سه کشور ضامن روند آستانه برای حل بحران سوریه انجام می‌شود، دیدارهای جداگانه‌ای با رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه خواهد داشت که در آن مهمترین مسائل و موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری ورود رئیس‌جمهور به شهر انکارا به منظور شرکت در پنجمین دور اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه را ملاحضه فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید