کد خبر:101171
پ
پیاده‌روی اربعین
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا

مهر کنترل مرزی گذرنامه زوار به عنوان ویزا تلقی می‌شود

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از تلقی‌شدن مهر کنترل مرزی گذرنامه زوار به عنوان ویزا خبر داد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از تلقی‌شدن مهر کنترل مرزی گذرنامه زوار به عنوان ویزا خبر داد.

 

*** مهر کنترل مرزی گذرنامه به عنوان ویزا تلقی می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید محمدرضا طبایی با اشاره به برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی و اشتیاق خیل عظیم عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) برای حضور در این کنگره معنوی و بی مثال اظهار داشت: همه ساله؛ مسئولان دستگاه‌های مختلف کشور در راستای تحقق یک شعار نانوشته و معنوی یعنی ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین و تسریع در این  روند توفیق پیگیری موضوعاتی را دارند.

وی افزود: در تداوم خدمات‌دهی پلیس به زائران ابا عبدالله الحسین (ع)، سال ۹۸ پیرو جلسات متعددی که مسئولان ستاد اربعین کشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  با  مسئولان وزارت کشور جمهوری عراق داشتند، توافقی مبنی بر حذف ویزای سفر اربعین صورت و در دستور کار قرار گرفت.

 رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا ادامه داد: بر مبنای این توافق، مُهر کنترل مرزی که توسط پلیس عراق در مرزهای ورودی به این کشور، بر گذرنامه زوار درج می‌شود، به عنوان ویزا تلقی می‌شود بنابر این زوار توجه کنند هنگام ورود به عراق اطلاعاتشان ثبت و مُهر کنترل بر گذرنامه شان درج و ثبت شود.

 

*** نحوه تهیه، تکمیل و ارائه فرم صدور گذرنامه

 

سرهنگ طبایی خاطرنشان کرد: همه این اقدامات در راستای خدمات‌دهی مطلوب به زوار و تسریع در روند این خدمات است؛ از طرفی با تحقق این توافق‌ها هزینه سفر زوار کاهش می‌یابد.

وی در پاسخ به این سوال که این اقدامات در چه بازه زمانی عملیاتی می‌شود، خاطرنشان کرد: این اقدامات از اول محرم تا پایان عملیات بزرگ اربعین محقق می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متقاضیان برای تهیه، تکمیل و ارائه فرم صدور گذرنامه صرفا از طریق دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند، اظهار داشت:

بر مبنای هماهنگی‌های صورت گرفته با بنیاد تعاون ناجا  مسئولان این دفاتر برای پاسخگویی به زوار اربعین باید تا ساعت ۲۰ در دفاتر حضور داشته به صورت یک سره به زائران و متقاضیان خدمات ارائه کنند و در صورتی که متقاضیان و مراجعه‌کنندگان به این دفاتر در شیوه و خدمات‌دهی تخلفی را مشاهده کردند مراتب را حتما از طریق سامانه ۱۹۷ گزارش کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید