کد خبر:101569
پ
رئیس‌جمهور
معاون اول رئیس‌جمهور

ضرورت ایجاد برنامه‌ای ویژه برای حمایت از تولیدات صادرات محور

معاون اول رئیس‌جمهور بر ضرورت ایجاد برنامه‌ای ویژه برای حمایت از تولیدات صادرات محور تاکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور بر ضرورت ایجاد برنامه‌ای ویژه برای حمایت از تولیدات صادرات محور تاکید کرد.

 

*** ضرورت ایجاد برنامه‌ای ویژه برای حمایت از تولیدات صادرات محور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اعلام اینکه برنامه دولت در سال رونق تولید حمایت همه جانبه از بخش‌های مختلف تولیدی است، اظهار داشت:

باید برنامه‌ریزی دقیقی برای حمایت ویژه از طرح ها و تولیدات صادرات محور، طرح های محرک و پیشران اقتصاد، بخش مسکن و تولیدات اشتغال زا و زودبازده بویژه در بخش کشاورزی داشته باشیم.

در این جلسه که برخی وزرا و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط نیز حضور داشتند، با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از تسهیلات بانک‌ها در پایان سال صرف تامین سرمایه و قراردادهای موجود و سایر اولویت‌های تعیین شده نظیر خسارت دیدگان سیل و غیره خواهد شد.

 

*** نهایی‌کردن اولویت‌های سال ۹۸

 

مقرر شد رئیس کل بانک مرکزی جلسات ویژه‌ای با بخش‌های صنعت، کشاورزی، مسکن و گردشگری برگزار و ضمن نهایی‌کردن اولویت‌های سال ۹۸ برای حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی برنامه‌ریزی ویژه‌ای در چهار حوزه فوق انجام دهند و تصمیمات را ابلاغ کنند.

در این نشست همچنین مقرر شد جلسات دیگری برای حل مشکلات مالیاتی، تامین اجتماعی، بهبود فضای کسب و کار و غیره در جهت رونق تولید برگزار شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور ماموریت یافت برنامه ویژه‌ای برای افزایش سرمایه‌گذاری تدوین و ارائه نماید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید