کد خبر:101594
پ
محمدجواد ظریف
وزیر امور خارجه

اقدام نظامی علیه ایران منجر به یک جنگ تمام‌عیار در منطقه خواهد شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری سی‌ان‌ان نتیجه اقدام نظامی علیه ایران را آغاز یک جنگ تمام‌عیار در منطقه دانست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری سی‌ان‌ان نتیجه اقدام نظامی علیه ایران را آغاز یک جنگ تمام‌عیار در منطقه دانست.

 

*** اقدام نظامی علیه ایران منجر به یک جنگ تمام‌عیار در منطقه خواهد شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد ظریف در پاسخ به این سؤال که در صورت اقدام نظامی آمریکا یا عربستان علیه ایران چه اتفاق رخ خواهد داد، اظهار داشت:‌

من در صحبت‌های خود درباره دفاع از کشورم بسیار جدی هستم. با جدیت تمام می‌گویم که خواستار درگیری نظامی نیستیم اما در راه دفاع از خاک خود هرگز درنگ نخواهیم کرد.

وی افزود: اقدام نظامی علیه ایران بر اساس دروغی که آنها درباره نقش داشتن ایران در حمله به تأسیسات نفتی عربستان می‌گویند، کشته‌های زیادی برای آنها خواهد داشت. عربستان باید تا آخرین سرباز آمریکایی بجنگد.

 

*** جای منطق در آمریکا خالی است

 

وزیر امور خارجه در عین حال تأکید کرد:

ایران امیدوار است که درگیری در منطقه رخ ندهد. ما خواستار مذاکره‌ای با کشورهای منطقه هستیم. البته امکان مذاکره با آمریکا وجود ندارد، مگر اینکه واشنگتن طبق مفاد توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ تحریم‌ها علیه ایران را به‌طور کامل لغو کند.

وی افزود: برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام توافقی است که ما و آمریکا در آن حضور داشتیم. حالا چرا باید دوباره بر سر آن مذاکره کنیم. چرا باید توافق جدیدی را آغاز کنیم که ممکن است در یک سال و نیم آینده بار دیگر از اعتبار ساقط شود؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه که سال‌ها در کسوت دانشجو، کارمند و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ساکن آمریکا بوده، در پاسخ به این سؤال که آمریکا در این سال‌ها چه تغییری کرده است در پایان،‌ اظهار داشت:

امیدوارم منطق و تدبیر به سیاستگذاری آمریکا بازگردد. جای منطق در آمریکا خالی است و من فکر می‌کنم شایسته است که آمریکا عقلایی‌تر رفتار کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید