کد خبر:101598
پ
محمد بن سلمان

درخواست ولیعهد عربستان از سئول برای تقویت سیستم دفاع هوایی این کشور

 ولیعهد عربستان سعودی، از سئول درخواست کمک برای تقویت سیستم دفاع هوایی این کشور به ریاض را کرده است.

 ولیعهد عربستان سعودی، از سئول درخواست کمک برای تقویت سیستم دفاع هوایی این کشور به ریاض را کرده است.

 

*** درخواست ولیعهد عربستان از سئول برای تقویت سیستم دفاع هوایی این کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد بن سلمان و رئیس‌جمهور کره جنوبی توافق کرده‌اند که در این باره رایزنی‌ها و گفتگوهای بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

عربستان سعودی و کره جنوبی هر دو از متحدان آمریکا محسوب می‌شوند.

 در پی حمله اخیر یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در بقیق و میدان نفتی خریص تنش‌ها در منطقه به شدت افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد حملات ارتش یمن تاثیرگذار بوده و آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای در پالایشگاه خریص، که یکی از بزرگترین میدان‌های نفتی عربستان سعودی است ایجاد کرده است. در میدان نفتی بقیق که بزرگترین پالایشگاه نفتی جهان به شمار می‌آید نیز آتش‌سوزی گسترده‌ای بوجود آمده است. خریص روزانه ۱٫۵ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند و بقیق نیز تا ۷ میلیون بشکه نفت در روز تولید دارد.

 

*** تاثیر اختلال در تولید نفت سعودی‌ها بر قیمت نفت جهانی

 

وال‌استریت ژورنال نوشت که اختلال در تولید نفت سعودی‌ها می‌تواند بر اقتصاد جهانی تاثیر بگذارد چون این کشور بزرگترین صادرکننده نفت در جهان به شمار می‌آید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بزرگترین پالایشگاه نفت در جهان در استان بقیق قرار دارد. استان بقیق در ۱۵۰ کیلومتری شرق شهر ریاض پایتخت عربستان واقع است. دومین حوزه نفتی بزرگ جهان نیز در منطقه خریص در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی ظهران عربستان قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید