کد خبر:101639
پ
حفاظت از محیط زیست
معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌ زیست

در حوزه محیط زیست کوتاهی کرده‌ایم / لزوم فرهنگ‌سازی و حفاظت از محیط‌ زیست

معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌ زیست با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست کوتاهی کرده‌ایم بر لزوم فرهنگ‌سازی و حفاظت از محیط‌ زیست تاکید کرد.

معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌ زیست با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست کوتاهی کرده‌ایم بر لزوم فرهنگ‌سازی و حفاظت از محیط‌ زیست تاکید کرد.

 

*** در حوزه محیط زیست کوتاهی کرده‌ایم 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اصغر دانشیان در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین، اظهار کرد:

اهمیت محیط‌زیست بر کسی پوشیده نیست و در بحث حفاظت از این نعمت کوتاهی و در حق نسل‌های آینده جفا کرده‌ایم و در حقیقت امانت‌دار خوبی نبوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه سازمان و مناطق متعلق به محیط‌زیست مظلوم واقع شده‌اند، تصریح کرد:

هنوز بسیاری از مسئولین با محیط‌زیست آشتی نکرده‌اند و باید توجه کرد که محیط‌زیست برای این دولت و آن دولت نیست و در حقیقت نتوانسته‌ایم از این میراث گران‌بها به نحو احسن مراقبت کنیم.

معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌زیست افزود:

باید دید که در پروژه «قزوین-الموت-تنکابن» چه بلایی بر سر محیط‌زیست آورده‌ایم؟ در حال حاضر این پروژه متوقف شده و مسئولین به دنبال احداث جاده‌ای به‌ موازات آن با رعایت ملاحظات زیست‌محیطی هستند.

 

*** لزوم فرهنگ‌سازی و حفاظت از محیط‌ زیست

 

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که فرهنگ حفاظت از حوزه محیط زیست در خانواده‌ها وارد نشود، اوضاع بهبود پیدا نخواهد کرد.

باید از ظرفیت بسیج، مدارس و نماز جمعه برای فرهنگ‌سازی و حفاظت از محیط زیست استفاده کرد و ای‌کاش به‌اندازه تبلیغ پفک برای محیط‌زیست نیز تبلیغ صورت می‌گرفت.

دانشیان تشریح کرد: امروزه پسماند یکی از مشکلات اساسی جامعه است و مازندران دیگر جایی برای دفن زباله ندارد؛ اگر برای پسماند شهرهای شمالی کشور چاره‌اندیشی نکنیم، علاوه بر نبود گردشگر باید شاهد کوچ مردم ساکن در این شهرها نیز باشیم.

وی با بیان اینکه در اروپا نایلون و استفاده از آن ممنوع و از چرخه حذف‌ شده است، عنوان کرد:

چون برای فرهنگ‌سازی و نگهداری از حوزه محیط زیست سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم در آینده‌ای نه‌ چندان دور صیادان به‌جای ماهی، پلاستیک صید خواهند کرد.

دانشیان مطرح کرد:

تا زمانی که محیط‌زیست را مانند خانه خود تصور نکنیم، اوضاع بهبود پیدا نخواهد کرد.

محیط‌ زیست زمانی جایگاه واقعی خود را پیدا خواهد کرد که نیم‌نگاهی به توسعه پایدار داشته باشیم. تمام تلاش ما این است که در تمام طرح‌ها به توسعه پایدار توجه کنیم و محیط‌زیست را از آسیب مصون نگاه داریم.

 

*** جذب سالیانه ۳۰۰ نفر در سازمان محیط زیست 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌ زیست در پایان یادآور شد:

سازمان محیط‌ زیست از کمبود نیروی انسانی رنج می‌برد و تلاش می‌شود سالیانه ۳۰۰ نفر شامل ۲۵۰ محیط‌بان و ۵۰ نفر اداری را به‌صورت استخدامی جذب کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید