کد خبر:101685
پ
حیدرعلی بابایی
سخنگوی کمیسیون بهداشت

لزوم اجرای پرونده الکترونیک سلامت در جامعه

سخنگوی کمیسیون بهداشت بر لزوم اجرای پرونده الکترونیک سلامت در جامعه تاکید کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت بر لزوم اجرای پرونده الکترونیک سلامت در جامعه تاکید کرد.

 

 *** جلوگیری از تخلف با اجرای پرونده الکترونیک سلامت

 

به گزارش خبرگزاری سروش،حیدرعلی عابدی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اجاره دفترچه‌های بیمه از سوی دلالان دارو، اظهار داشت:

وظیفه بیمه‌ها است که به موضوع سوءاستفاده از دفترچه‌های بیمه نظارت کنند؛ نسخه‌هایی که تجویز می‌شوند به ویژه نسخه‌ داروهای گران‌قیمت نیاز به تایید دارند و تایید نسخه داروهای گران قیمت در سازمان‌های بیمه‌گر منوط بر این است که بیمار همراه نسخه در محل بیمه حضور داشته باشد و مدارک پزشکی لازم را به کارشناس ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت:

بیمه‌ها باید دقت بیشتری به موضوع تجویز داروها و سوءاستفاده از دفترچه‌های بیمه داشته باشند تا به گونه‌ای اقدام نشود که حق بیماران ضایع شود؛ اجاره دفترچه بیمه تنها در حالتی که نسخه‌ها به صورت سنتی نوشته شوند، امکان‌پذیر است در حالی که اجرای پرونده الکترونیک سلامت می‌تواند از بروز تخلف در این بخش جلوگیری کند.

 

*** کاهش احتمال خطا در تامین داروی بیماران 

 

وی با بیان اینکه با عملیاتی شدن پرونده الکترونیک‌سلامت مشکلات مربوط به دفترچه‌های بیمه برطرف می‌شود، افزود:

در این شرایط احتمال خطا در تامین داروی بیماران به صفر نزدیک می‌شود بنابراین باید وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای پرونده‌الکترونیک سلامت جدی‌تر اقدام کنند چون بی‌توجهی در این بخش سبب تحمیل هزینه‌های گزاف به بیمه‌ها می‌شود. 

عابدی با اشاره به اجرای پرونده الکترونیک سلامت تاکید کرد:

که تنها در اینصورت پزشک می‌تواند با انتخاب کد، دارو تجویز کند و این شیوه مانع سوءاستفاده‌گران می‌شود و راه‌اندازی پرونده‌ الکترونیک سلامت مانعی برای سوءاستفاده‌هایی از جمله جعل مُهر پزشکان، دفترچه بیمه تقلبی، آزمایش‌ها و داورهای مکرر است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تکمیل زیرساخت‌های پرونده الکترونیک سلامت اظهار داشت:

تمامی منابع مالی مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت مناسب اجرای این طرح در بودجه طرح تحول سلامت پیش‌بینی شده و اگر جدی‌تر به تکمیل این زیرساخت‌ها توجه شود، مشکلات قابل حل خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری پانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید