کد خبر:102721
پ
پرداخت نشدن خسارت کشاورزان
نماینده مردم پلدختر و معمولان استان لرستان

تأخیر و پرداخت نشدن خسارت کشاورزان سیل‌زده لرستان/تذکر به وزاری نیرو و راه و شهرسازی

نماینده مردم پلدختر و معمولان استان لرستان با اشاره به تأخیر و پرداخت نشدن خسارت کشاورزان سیل زده این استان از تذکر به وزاری نیرو و راه و شهرسازی خبر داد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان استان لرستان با اشاره به تأخیر و پرداخت نشدن خسارت کشاورزان سیل زده این استان از تذکر به وزاری نیرو و راه و شهرسازی خبر داد.

 

*** بررسی اقدام‌های صورت گرفته پس از وقوع سیل در استان لرستان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید حمیدرضا کاظمی در تشریح و بررسی اقدام‌های صورت گرفته پس از وقوع سیل در حوزه انتخابیه خود، اظهار کرد:

ساختمان‌های سیل‌زده به دو بخش تخریبی و تعمیری تقسیم می‌شوند که مشکل ساکنان قسمت تعمیری به جز موارد جزئی کاملا حل شده است.

وی با بیان اینکه سیل‌زدگان بخش تخریبی حدود ۲۰ درصد را شامل می‌شوند، ادامه داد:

مشکلات این دسته حل نشده و ساخت‌و‌سازشان در حال اجرا است که تلاش می‌کنیم تا به هر شکلی مسئولان مربوط را تحت فشار قرار دهیم تا مشکل اسکان و زندگی مردم بخش‌های تخریب شده را ساماندهی کنند.

 

*** وضع مدارس و حضور دانش‌آموزان در مدارس سیل‌زده 

 

نماینده مردم پلدختر و معمولان درباره وضع مدارس و حضور دانش‌آموزان در مدارس، تصریح کرد:

حدود ۳۰ درصد مدرسه‌ها از سیل آسیب دیدند که بیشترشان تعمیری بوده و بازسازی این واحد‌ها تکمیل شده است، اما متأسفانه موضوع مدرسه‌های تخریبی حل نشده و مشکلات مناطق روستایی با قرار دادن کانکس برای دانش‌آموزان به طور موقت حل شده است؛ در این راستا گروه‌ها و خیران جهت ساخت واحد‌های آموزشی کمک رسانی می‌کنند.

کاظمی با بیان اینکه نوسازی مدرسه‌ها چند ماه به طول می‌انجامد، گفت:

با قرار دادن شیفت‌های اضافی برای مدرسه‌های دیگر، همه دانش‌اموزان به مدرسه می‌روند.

 

*** تأخیر و پرداخت نشدن خسارت کشاورزان سیل‌زده لرستان

 

وی مشکل اصلی مناطق سیل‌زده را مسئله کشاورزی دانست و یادآور شد:

با وجود ارزیابی‌ها، وزارت جهاد کشاورزی پرداخت خسارات ناشی از سیل را با تأخیر اجرا می‌کند و در بعضی موارد اصلا پرداختی صورت نگرفته است.

موانعی مانند رسم نقشه هوایی زمین‌ها که بخشی از آن‌ها در بستر رودخانه‌ها رفته است از موانع زمان‌بر در پیش‌رفتن کار کشاورزان به شمار می‌رود.

کاظمی با تأکید بر اینکه منبع درآمد و امرار معاش مردم و کشاورزان با گذشت نزدیک به ۶ ماه از وقوع سیل با مشکل مواجه شده است، افزود:

سیلاب، ابزار و ملزومات پمپاژ آب، لوله خط انتقال آن و ترانس برق را برده و وجهی برای این موضوع پرداخت نشده و این مسئله مانع کشت سال بعدی است.

کاظمی در پاسخ به اینکه چرا با شروع فصل بارش، هنوز بعضی مناطق در حوزه حرکت آب ایمن‌سازی نشده‌اند، اظهار داشت:

به دلیل ایجاد نشدن سریع دیواره‌های حفاظتی و ساحلی برای مناطق پلدختر، معمولان و روستا‌های حاشیه‌ای و همچنین لایروبی نشدن رودخانه کشکان، تذکری برای وزیر نیرو نوشته‌ام که در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده مردم پلدختر و معمولان در پایان، تصریح کرد:

کارشناسان بر خلاف نگرانی از سرعت کار، کیفیت ساخت سازه‌های عمرانی را پذیرفته‌اند و در تذکر دیگری به وزیر راه و شهرسازی یادآور شده‌ام که جاده‌های اضطراری وصل شده با تکرار بارندگی‌ها قطع خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول