کد خبر:103322
پ
افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور
 مدیرعامل ایمیدرو:

افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن / اپلیکشن اطلس ملی فولاد ایران یاور تولیدکنندگان داخلی+فیلم

مدیرعامل ایمیدرو با اشاره به هدف تعیین شده برای افزایش ۴ میلیون تنی تولید فولاد در کشور از رسیدن ظرفیت تولید این کالای استراتژیک به ۲۸ میلیون تن در کشور خبر داد.

مدیرعامل ایمیدرو با اشاره به هدف تعیین شده برای افزایش ۴ میلیون تنی تولید فولاد در کشور از رسیدن ظرفیت تولید این کالای استراتژیک به ۲۸ میلیون تن در کشور خبر داد.

 

*** روند روبه رشد تولید فولاد

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، خداداد غریب‌پور در حاشیه مراسم رونمایی از اطلس ملی فولاد ایران و در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع در خصوص ظرفیت تولید صنعت فولاد در ۶ ماهه دوم سال جاری علیرغم تحریم‌‌های غیرقانونی علیه کشورمان، اظهار داشت:

خوشبختانه روند رو به رشدی را در زمینهٔ تولید و صادرات داشته‌ایم و تولیدکنندگان توانسته‌اند بازارهایشان را در زمینهٔ صادرات پوشش داده و پیش‌فروش نیز داشته باشند.

در بخش تولید فولاد نیز میان ۳ تا ۴ میلیون تن افزایش تولید خواهیم داشت یعنی ظرفیتمان را به ۳۵ میلیون تن و تولیدمان را به ۲۸ میلیون تن خواهیم رساند.

 

*** اپلیکشن اطلس ملی فولاد ایران

 

وی در ادامه در خصوص تاثیر اپلیکشن اطلس ملی فولاد ایران در استفاده از ظرفیت‌های معادن و فولاد و افزایش بهره‌وری در این حوزه، تصریح کرد:
این برنامه ابزار تصمیم‌ساز است؛ یعنی نشان می‌دهد که چه کارخانه‌ای و در کجا از لحاظ ظرفیت تولید مستقر است و همچنین به ما تصمیم‌گیران کمک می‌کند که توازن را در کشور ایجاد کنیم و هم به ساخت داخل کمک می‌کند و آن بخش از قطعاتی را که صنایع نیاز دارد را در اختیار تأمین‌کنندگان قطعات و تجهیزات قرار می‌دهد و در یک فضای عرضه و تقاضا به هم وصل می‌شوند.

 

*** اپلیکشن اطلس ملی فولاد ایران در خدمت تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان پیرامون تأثیر این اپلیکیشن در حمایت از ساخت داخل نیز، اظهار داشت:
وقتی‌که صنایع فولادی نیازمندی‌های خود را در این اپلیکیشن عرضه می‌کند و تأمین‌کنندگان و سازندگان قطعه و تجهیزات توانمندی‌های خود را بر روی این اپلیکیشن قرار می‌دهند یعنی دو طرف عرضه و تقاضا در کنار هم قرار می‌گیرند و به ساخت و تولید داخلی و جلوگیری از واردات تجهیزاتی که امکان تولید آن‌ها در کشور وجود دارد، کمک می‌کند که پیامدهای بسیار مثبتی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید