کد خبر:103355
پ
سبحانی
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تشریح کرد

دو ویژگی مهم اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران / تدبیر فعالان صنعت فولاد، تحریم‌ها را بی‌اثر کرد

اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران علاوه‌بر شناسایی و تامین نیازهای صنعت فولاد می‌تواند رشد نامتوازن زنجیره فولاد را شناسایی و ترمیم کند.

اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران علاوه‌بر شناسایی و تامین نیازهای صنعت فولاد می‌تواند رشد نامتوازن زنجیره فولاد را شناسایی و ترمیم کند.

 

*** اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بهرام سبحانی در حاشیه رونمایی از اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران و در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع با اشاره به تاثیرگذاری اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران در استفاده از منابع فولاد و افزایش بهره‌وری کشور، گفت:

به طور کلی اپلیکیشن اطلس ملی‌فولاد ایران به صورت کاملا هوشمند، اطلاعات، وضعیت واحدهای موجود، طرح‌های در حال بهره‌برداری در زنجیره فولاد سنگ آهن و محصول نهایی را در اختیار می‌گذارد.

داشتن اطلاعات اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران، برای برنامه‌ریزان کشور مفید است و قادر است جاهایی که زنجیره فولاد به صورت نامتوازن رشد یا توقف داشته را در این سیستم شناسایی و برنامه‌ریزی کند.

 

 

وی با اشاره به اینکه توسط این اپلیکیشن، ظرفیت‌های تامین نیازهای خطوط تولید و زنجیر فولاد توسط سازندگان قابل ردیابی است، تصریح کرد:
ظرفیت‌های تامین نیازهای خطوط تولید زنجیر فولاد و توان تامین کنندگان در این سایت قابل ارائه است.

 

*** نیازمحور بودن اپلیکیشن اطلس‌ملی‌فولاد ایران

 

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به نیازمحور بودن این اپلیکیشن، اظهار داشت:
سازندگان و تامین‌کنندگان تجهیزات و ماشین‌آلات مواد مصرفی در صنعت فولاد با دسترسی به اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران متوجه می‌شوند که نیاز صنعت فولاد چیست تا بتوانند آن را تامین کنند.

 

*** ظرفیت صنعت فولاد در ۶ ماهه دوم سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سبحانی در ادامه درخصوص ارزیابی خود از روند تولید فولاد در شش ماهه دوم سال علیرغم تحریم‌ها و مشکلات پیش روی کشور نیز، اظهار داشت:
تحریم‌ها به طور طبیعی، مشکلات و محدودیت‌هایی را برای همه صنایع بخصوص برای صنعت فولاد ایران ایجاد کرده است ولی هنر فولاد مردان ایران در این است که با تدبیر مشکلات را شناسایی و راهکارهایی را برای حل مشکلات پیدا کنند.

وی در ادامه گفت:
باتوجه به آمار و ارقام موجود در این صنعت و در حالت تعلیق قرارگرفتن فلزات (و بطورخاص فولاد) این تحریم‌ها در صادرات ایران نیز تاثیری نداشته است.

 

 
*** بی‌اثر بودن تحریم‌ها در صنعت‌فولاد ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پایان با اشاره به شناسایی بازارهای هدف صادراتی توسط تولیدکنندگان، بیان کرد:
تولیدکنندگان توانایی شناسایی بازارهای جایگزین را دارند و اگر قرار باشد برای هرکدام از این بازارها محدودیتی ایجاد شود به بازار دیگری می‌روند.
جنس محصولات فولادی ایران از لحاظ کیفی مطابق با استانداردهای بین‌المللی و مرغوب است و برای استفاده در همه صنایع مناسب استو به همین دلیل این تحریم‌ها نتوانستند در زمینه صنعت فولاد مشکلی را ایجاد کنند، البته شرایط کار کمی سخت‌تر شد ولی روش‌هایی که تولیدکنندگان برای تولید و طرح‌های توسعه آن به کار گرفته‌اند نتوانسته به بازار صادرات آسیب برساند و این کار سختی بود که برای کسب این موفقیت‌ باید از آنها تشکر کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید