عکاس :
پ

جلسه هیأت دولت برگزار شد (گزارش تصویری)

جلسه هیأت دولت در مورخه ۱۰ مهر ۹۸ برگزار شد.

 

*** جلسه هیأت دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در جلسه هیات دولت با اشاره به شدیدترین تحریم‌های امریکا علیه ایران، اظهار داشت:ملت بزرگ ایران بعد از یکسال ونیم فشار مداوم اقتصادی از هر روز دیگر قدرتش درسطح جهان روشن‌​تر شده است.

رئیس‌جمهور افزود: در بخش اقتصادی از همه کارآفرینان و شرکت‌ها می‌خواهم در زمینه اقتصادی بیش از پیش تلاش کنند.

وی در ادامه اظهاراتش در جمع اعضای هیات دولت، افزود:

ما این توان و قدرت را داریم که با نیرو‌های خلاق، دانشگاهیان، متخصصین، نخبگان و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار هم قرار گیریم تلاش خود در بخش اقتصادی مضاعف کنیم.

روحانی در جلسه هیأت دولت تصریح کرد: البته کار‌های بزرگی ملت ما انجام داده و قدرت معنوی خود را در ایام محرم نشان داد و در آینده‌ای نزدیک در اربعین نشان خواهد داد که آن نیز قدرت ملی و معنوی ماست.

رئیس‌جمهور گفت:​ اگر ما می‌خواهیم زودتر پیروز شویم از درون این خانه، یعنی ایران باید صدای اتحاد را بشنویم، صدای وحدت را همه بشنوند و با وجود جناح‌های مختلف که ممکن است افکار و نظرات مختلفی داشته باشند.

 

*** تناقض‌گویی‌های آمریکا مانع مذاکره شد

 

روحانی در پایان بیان کرد: در انتخابات به طور طبیعی رقابت وجود دارد، اما همه تلاش کنیم، انتخاباتی اخلاقی، سالم و بهترین رقابت سالم را داشته باشیم تا دنیا از نو، باز ندای مقاومت، ایستادگی و مقابله با توطئه‌ها و ندای صلح و ثبات در منطقه را بشنود.

رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای است و انزوای ایران در این منطقه ناممکن و حضور ما قطعی است.

روحانی در ادامه سخنان خود در جلسه هیات دولت افزود:

از رئیس‌جمهور فرانسه تشکر می‌کنم به خاطر همه تلاش‌هایی که در آن ۲۴ تا ۴۸ ساعت مخصوصاً برای مذاکرات انجام دادند و ما نیز همکاری و همراهی کردیم.

وی در جلسه هیأت دولت، گفت: کسی که مانع شد این موضوع به نتیجه برسد، کاخ سفید بود، ​ نه پاریس مقصر بود، نه توکیو مقصر بود و نه بقیه کشورها. همه کشور‌ها تلاش خود را کردند و کسی مقصر نیست.

رئیس‌جمهور در خصوص پیغام‌های آمریکا نیز تصریح کرد: آمریکا در پیغام خصوصی به اروپایی‌ها می‌گفت که آماده مذاکره است در صورتی که بعد در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است که تحریم‌ها را تشدید می‌کنم. 

 

*** نباید فریب پیام خصوصی آمریکا را بخوریم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهوری در پایان اظهار داشت:

ذکاوت و هوشیاری ایران و ایرانی از ما می‌خواست فریب پیام خصوصی آمریکا را نخوریم و همانطور که خودشان گفتند ایران در هیچ مذاکره‌ای شکست نخورده است و ما نیز همین را می‌خواستیم.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری جلسه هیأت دولت را ملاحظه فرمائید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید